Sobota 28. listopadu 2020, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. listopadu 2020 René
Biatlon - sprint žen na 7,5 kilometru
První biatlonový závod žen na olympiádě v Soči je u konce. Sprinterské zlato obhájila reprezentantka Slovenska Anastasia Kuzminová. Český biatlonistkám se nedařilo a kromě špatného pocitu z dnešního výkonu budou mít i nevýhodnou pozici v úterním stíhacím závodě. Vítková odstartuje se ztrátou čtyřiceti sekund, Soukalová bude dohánět manko minuty a deseti sekund. Hezký zbytek dne.
Konečné pořadí v cíli: 1.Kuzminová (Sloven.), 2. Viluchinová (Rus.) +19,9, 3. Vita Semerenková (Ukr.) +21,7, 4. Oberhoferová (It.) +27,9, 5. Bescondová (Fr.) 29,9.... 16. Vítková +44,0, 29. Soukalová +1:10,7, 45. Puskarčíková 1:54,1, 50. Landová 2:10,1.
Závod už dokončují pouze závodnice, které nemají vliv na pořadí v první třicítce. Medaili tak slaví Slovensko, Rusko a Ukrajina.
České reprezentantky Kromě neúspěchu ve sprintu budou mít navíc české biatlonistky velmi obtížnou situaci na startu úterní stíhačky. Vítková bude startovat z druhé a Soukalová dokonce až z třetí desítky celkového pořadí. Potěšitelné však je, že se do dalšího závodu kvalifikovalo celé kvarteto.
Závod se pomalu dojíždí a pravděpodobně už nikdo nezmění pořadí na stupních vítězů. Dnes to nebyl český den. Soukalová, které běžela výborně, se trápila na střelnici. Čistě pálící Vítková zase neměla ideální běžeckou formu.
Průběžné pořadí v cíli: 1.Kuzminová (Sloven.), 2. Viluchinová (Rus.) +19,9, 3. Vita Semerenková (Ukr.) +21,7, 4. Oberhoferová (It.) +27,9, 5. Bescondová (Fr.) 29,9.... 16. Vítková +44,0, 26. Soukalová +1:10,7, 41. Puskarčíková 1:54,1, 43. Landová 2:10,1.
Jedna z posledních biatlonistek, které ještě mohly ohrozit medailistky, Dorothea Wiererová na stupně vítězů nedosáhla. Dorazila na průběžném šestém místě s devítisekundovou ztrátou na třetí Semerenkovou.
Vita Semerenková se v cíli řadí na třetí místo. To ji může stát medaili. Na Viluchinovou ztratila skoro dvě sekundy.
Ve hře o medaile je ještě Ukrajinka Vita Semerenková a Italka Wiererová. Obě nechybovaly na střelnici a podle mezičasů mají šanci odsunout ze stupňů vítězů domácí Viluchinovou.
České reprezentantky Vítková dorazila do cíle na průběžném dvanáctém místě. Jako nejlepší z českých dívek. O místo dozadu ji hned vzápětí posunula Viluchinová, která za aplausu tribun dorazila v druhém nejrychlejším čase. A sahá po medaili.
České reprezentantky Veronika Vítková míří do cílové rovinky. Bude z toho umístění ve druhé desítce pořadí.
České reprezentantky Česká republika v dnešním sprintu skončí bez medaile. Vítková se v posledním kole trápí a propadá se pořadím.
České reprezentantky Vítkové dochází dech. Na mezičase na 5,9 kilometru je až osmá se ztrátou 40 sekund na Anastasii Kuzminovou. Dopředu se naopak dere Viluchinová, která útočí na stříbro.
Do cíle se dobrala Italka Oberhoferová. Patří ji průběžné druhé místo za suverénní Kuzminovou.
Hned za několik sekund ji však předskočila Ruska Viluchinová. Česká biatlonistka navíc vypadala při stoupání ze střelnice hodně unaveně.
České reprezentantky Vítková na druhé střelbě znovu nezaváhala a řadí se na třetí místo!
Průběžné pořadí v cíli: 1. Kuzminová, 2. Bescondová 29,9, 3. Nowakovská 30,8... 13. Soukalová 1:10,4.
České reprezentantky Vítková je na metě 3,5 kilometru na sedmém místě se ztrátou 13 sekund nad Kuzminovou. Brzy se objeví na střelnici.
Kuzminová mohutnými tempy dorazila do cíle a je jednoznačně první. Vede o 24 sekund před Gasparinovou a na trati už zbývá jen málo biatlonistek, které ji mohou porazit. Slovensko pomalu začíná slavit medaili.
Dosud průběžně druhá Valentina Semerenková z Ukrajiny nezvládla poslední ránu na stojce a musí na trestný okruh. Kuzminové téměř nic nebrání v cestě za obhajobou zlaté medaile.
Průběžné pořadí po první střelbě: 1. Sachenbacherová, 2. Va. Semerenková, 3. Kuzminová, 4. Mäkärinenová, 5. Vítková.
České reprezentantky Je to nula! Vítková pokračuje bez trestného kola a po první střelbě se řadí na páté místo se ztrátou osmi sekund.
České reprezentantky Na první položku zalehla Veronika Vítková!
Ve finiši stále vede Bescondová. Její čas nepřekonala ani Domračevová, ačkoliv se vydala ze všech sil. Potřebovala ještě dvě sekundy k dobru.
Radují se Slováci. Na obhajobu zlata totiž útočí Anastasia Kuzminová. V bleskovém tempu složila všechny terče a z druhé položky odjela s obrovským náskokem na Bescondovou!
České reprezentantky Soukalová dorazila do cíle na sedmém místě s více než půlminutovou ztrátou na Bescondovou. Tak si úvodní olympijský závod určitě nepředstavovala.
V cíli už je Bescondová z Francie, která dosud držela průběžné vedení po druhé střelbě. První je i v cíli.
Průběžné pořadi po první střelbě: 1. Sachenbacherová, 2. Kuzminová, 3. Henkelová... 27. Landová, 32. Puskarčíková, 33: Soukalová.
České reprezentantky Do závodu už vystartovala i poslední česká reprezentantka Veronika Vítková. Čeští fanoušci věří, že prolomí neúspěšnou sérii na první střelbě.
České reprezentantky Českým biatlonistkám se zatím na první střelbě nedaří. I třetí z týmu Eva Puskarčíková si zapsala chybu a odjela na trestné kolo. Zařadila se na 28. místo před Soukalovou.
Na první střelbě se už ukázaly také Kuzminová a Henkelová. Obě podaly bezchybný výkon a seřadily za dosud vedoucí Sachenbacherovou.
Sachenbacherová je v cíli. Odjela velmi slušný závod, na střelnici chybovala pouze jednou. Přesto se podle mezičasů nezdá, že by nakonec měla vystoupat na stupně vítězů.
České reprezentantky Soukalová zatím běží výborně, dnes patří mezi nejrychlejší biatlonistky vůbec. Tři chyby na střelnici ji však v celkovém pořadí hodně srazí.
České reprezentantky Soukalová vystřílela v rychlém tempu nulu a je průběžně osmá se ztrátou 39 sekund.
České reprezentantky Soukalová přijela na druhou položku vestoje!
Do průběžného vedení po druhé střelbě se dostala Francouzka Bescondova. Také ona ovšem absolvovala jeden trestný okruh.
Průběžné pořadí po první střelbě: 1. Sachenbacherová (Něm.), 2. Dunkleeová (USA), 3. Eckhoffová (Nor.)... 17. Landová +58, 22. Soukalová 1:06,4.
České reprezentantky Na trestné kolo musela i druhá česká reprezentantka Jitka Landová. V pořadí je těsně před Soukalovou na sedmnáctém místě.
Favoritky zatím chybují. Na trestném kole kroužila Domračevová i Bergerová. Obě ztratily přes čtyřicet sekund.