Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. ledna 2022 Běla
Snowboarding - slopestyle žen
Pančochová absolvuje na olympiádě ještě jeden závod v její slabší disciplíně U-rampě. I tento přenos můžete sledovat v on-line reportáži. Hezký zbytek dne.
Šárka Pančochová Šárka Pančochová končí po bolestivém pádu ve druhém kole, při němž dokonce rozbila helmu, na pátém místě. Na stupně vítězů ji mohla vynést i první jízda, jenže na Jonesovou nakonec ztratila jeden bod.
První olympijskou vítězkou ze slopestylu se tak stala Američanka Jamie Andersonová, ze stříbra se raduje finská snowboardistka Enni Rukajärviová a bronz bere Jenny Jonesová z Velké Británie.

Průběžné výsledky

JménoVýsledek
1Jamie Andersonová (USA)95,25
2Enni Rukajärviová (Fin.)92,50
3Jenny Jonesová (V. Brit.)87,25
4Sina Candrianová (Švýc.)87,00
5Šárka Pančochová86,25
6Karrly Shorová (USA)75,00
To je zklamání. Gasserová na druhém skoku upadla a medaili si ze Soči neodveze.
Poslední na startu je Rakušanka Gasserová. Předvede jízdu na zlato?
Švýcarky dnes nemají den. Derungsová zaváhala už na začátku, kolem obří matrjošky pak proletěla nohama napřed. Upadla a na skoky už si ani netroufla. Přesto zvedá ruce a gratuluje soupeřkám. Rozesmátá Derungsová skončí nejlépe osmá.
Andersonová je první! Za svou jízdu získává 95,25 bodu a nahoře zbývají už jen dvě závodnice. Bude mít medaili.
To byla jízda na zlato! Dva skoky na switch, nakonec dlouhý frontside 720, k tomu parádní sestava na railech. Američanka Jamie Andersonová předvedla stylové triky a sáhá po medaili.
Další nepovedený útok na medaili. Australanka Torah Brightová při pokusu o rotaci o 900 stupnů nebyla připravená na dopad a skončila na zemi. 66,25 bodu ji stačí na sedmé místo.
Stějně jako v prvním jízdě vyrazila Könzová na trať hodně nervózně. Upadla už na prvním railu, skoky poté zvládla bez vážnějšího zaváhání, jenže vyšplhat ke stupňům vítězů už nebylo možné. Za 54,50 bodu je Švýcarka devátá.
Bez medaile bude i jedna z favoritek Spencer O´Brienová. Mistryně světa druhý skok zakončila vsedě a ztratila rychlost. Na další rampu se už vydat nemohla. V olympijském závodě skončí nejlépe jedenáctá.
Američanka Karly Shorrová nebude se svou jízdou spokojená. Sice ustála všechny skoky, jenže ani jeden nebyl příliš povedený. Už v polovině ztratila rychlost a na přistáni sotva přeletěla hranu. S úsměvem nyní přijímá známku 75,00 a šesté místo.
Šárka Pančochová Šárka Pančochová skončí v olympijském slopestylu bez medaile. Hned další závodnice, která vyrazila na trať, Enni Rukajärviová si po pohledné jízdě bez vážných chyb připsala 92,50 bodu a ja s velkým náskokem první.
Šárka Pančochová Pančochová je zatím třetí, jenže její výsledek z prvního kola ji pravděpodobně na medaili dnes stačit nebude. Nahoře čeká na svůj start ještě několik snowboardových hvězd.
Šárka Pančochová Pančochová vletěla na první skok příliš rychle. Trik přetočila, prkno se zaseklo zadní hranou a snowboardistka spadla zády na svah. Její helma dokonce pukla. Soupeřky ji nyní objímají v cíli, kam už dojela na svém snowboardu.
Šárka Pančochová Byla to pořádná rána, ale Pančochová bude v pořádku. Už se vyzouvá ze snowboardu a sjíždí po jedné noze do cíle. Publikum aplauduje.
Šárka Pančochová Pančochová padá na prvním skoku! Vletěla zády do svahu, narazila si i hlavu. Má zřejmě vyražený dech.
Šárka Pančochová Šárka Pančochová startuje do své druhé jízdy. Plácla si s trenérem Černíkem a vyráží. Na medaili se musí zlepšit.
Švýcarka Candrianová rozjela svou jízdu zvolna. Předvedla switch frontside 540, dále backside 360, ale na posledním skoku se roztočila do frontsideové otočky o 720 stupňů. Při dopadu však pohladila rukavicí sníh a sudí ji srazili body. Nyní tančí v cílovém prostoru. Výsledek 87,00 ji stačí na druhé místo.
Pěkná úvodní sekvence na překážkách i bezchybné skoky. Britka Jenny Jonesová se po své druhé jízdě raduje. Skoky nepatřily mezi nejobtížnější, ale jejich provedení bylo výborné. Rozhodčí dlouho přemýšleli a udělili 87,25. Jonesová předskakuje Pančochovou a je první!
Norka Silje Norendalová měla znovu potíže na první překážce, následně nezvládla ani úvodní dva skoky. Nejprve si hrábla do sněhu, poté dokonce upadla. Byla to odvážná jízda, dvakrát najížděla na skok na switch, v obou případech však chybovala. Získává 32 bodu, tedy méně než v prvním kole, a skončí nejlépe osmá.
Druhé finálové kolo právě začalo!
Šárka Pančochová Pořadí na startu druhého finálového kola zůstává stejné, Pančochová tedy vyjede na trať opět jako čtvrtá.
Šárka Pančochová Jestliže Pančochová míní dotáhnout útok na medaili do konce, je pravděpodobné, že se ještě bude muset zlepšit. V prvním kole předvedla bezchybnou, ovšem nepříliš náročnou jízdu. Soupeřky zařadily do sestavy obtížnější triky.
Závodnice ovšem ještě čeká druhá kolo, v němž mohou svůj výsledek zlepšit. Do hodnocení se započítává pouze lepší z obou finálových jízd. A rozhodně můžeme očekávat, že mnoho snowboardistek si ještě polepší. První kolo se favoritkám - mimo Pančochové - příliš nepovedlo.
Šárka Pančochová Po první části finále tak vede česká reprezentantka Šárka Pančochová!
I vítězka kvalifikace chybuje. Gasserová předvedla krásný a dlouhý under-flip, jenže na dalším skoku - frontside 720 - se přetočila, dosedla na zadní hranu a zpomalila tak, že už nemohla pokračovat na další skok. Bere jen 49 bodu.
Gasserová s koučem nakonec svah obešli a dostali se zpátky na start. Rakušanka konečně vyjela do úvodního finále.
Diváci se teď baví u rakouské grotesky. Nejlepší z kvalifikace Anna Gaserová vyjela na trať dřív, než měla. Sjela z úvodního svahu, jenže následně už se nemohla vyšplhat zpátky. Tréner se jí pokusil pomoci, ale neúspěšně. Také sjel zpátky pod svah a upadl.
Než se Isabel Derungsová vydala na trať, poslala polibek do kamery. Poté se ji však nepovedly úvodní dva skoky. Dvakrát si sáhla do sněhu, v závěru při skoku backside rodeo se udržela na nohou pouze díky odrazu rukou. Jízda nebyla povedená a sudí ji ocenili 58,5 body.
I další závodnice si hrábla. Američanka Andersonová si vybrala náročné raily a pak volila i obtížnou sestavu na skocích. Hned na dvou skocích najížděla na switch, tedy opačnou nohou dolů. Při posledním skoku si sáhlado sněhu a rozhodčí ji srazili body. Za první finálovou jízdu bere 80,75. Je druhá za Pančochovou.
Zaváhala i Australanka Toraha Brightová. Switch frontside 900, velmi náročný skok, nebyl dotočený a snowboardistka si hrábla do sněhu. V cíli se sice usmívá, poskakuje, rozdává polibky a mává, rozhodčí ji však přidělili za jízdu pouze 64,75 bodu.
Nervózní start Eleny Könzové. Švýcarka měla potíže už na railech a na prvním skoku, kde se pokusilo o switch under-flip, upadla. Letěla příliš daleko a už podle rotace ve vzduchu bylo jasné, že přistání nedopadne dobře. Celkem získala 24,8 bodu.
Jedna z favoritek Spencer O´Brienová ukázala výborný průjezd na railech. Pokusila se o obtížné skoky, jenže při druhém pokusu ji backside 720 nevyšel, jak si představovala. Při dopadu sedla na sníh a sudí ji udělili pouze 30 bodů.
Na svou jízdu vlétla jako další Karrly Shorová z USA. Hned úvodní rail byl však poměrně krátký, sjela už v polovině . Na poslední skok, kde chtěla předvést frontside 360, navíc naskočila v hlubokém záklonu a samozřejmě upadla. Jízda ji řadí na poslední místo.
Finka Enni Rukajärviová během jízdy ztratila rychlost a pak měla hodně práce, aby dolétla na doskočiště posledního skoku. Jízda měla styl, některé sekvence byly povedené, celkově to však stačí jen na 73,75 bodu a třetí místo.
Šárka Pančochová Pančochová se směje a mává do kamery. První jízda byla povedená, medaile však bude pravděpodobně viset ještě o něco výš.
Šárka Pančochová Ve zkratce, co Pančochová v parku předvedla: nejprve pvoedený transfer na railu, poté dlouhý frontside 540 s parádním grabem. Na závěr česká snoéwboardistka ukázala parádní backside 720. Za to všechno inkasovala 86,25 bodu a zatím je první.
Šárka Pančochová Úžasná jízda! Čeští fanoušci se radují, ruce zvedá i Pančochová.

Mohlo by vás zajímat