Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. října 2021 Nina
Biatlon - individuální závod žen
České biatlonistky tedy na medaili nedosáhly, ačkoliv opět byly nesmírně blízko. Další šanci budou mít v pondělí, kdy je na programu závod s hromadným startem. V něm se pravděpodobně představí Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Hezký zbytek dne.
Konečné pořadí: 1. Domračevová (Běl.), 2. Gasparinová (Švýc.) +1:15,7, 3. Skardinová (Běl.) +1:38,2, 4. Soukalová +:1:57,5, 5. Bescondová +2:14,4, 6. Vítková +2:26,4....22. Puskarčíková +4:15,0.
České reprezentantky Eva Puskarčíková nakonec skončí na 22. místě. Je to její dosavadní maximum v biatlonové kariéře.
České reprezentantky Puskarčíková se ještě mírně propadá pořadím, nakonec svůj nejlepší závod kariéry dokončí na pozici kolem 20. místa.
Pořadí v cíli: 1. Domračevová (Běl.), 2. Gasparinová (Švýc.) +1:15,7, 3. Skardinová (Běl.) +1:38,2, 4. Soukalová +:1:57,5, 5. Bescondová +2:14,4, 6. Vítková +2:26,4.
Ukrajinka Džymová Vítkovou nepředstihla, pořadí v první desítce tak můžeme uzavřít. Nikdo další, kdo by ještě mohl útočit na přední pozice, se už na trati neobjevil.
České reprezentantky Poslední z českých reprezentantek Jitka Landová se pohybuje v šesté desítce, jistě se tak nepřipojí k trojici kamarádek, které se drží v popředí výsledkové listiny.
Šesté místo Veroniky Vítkové ještě ohrožuje jedna závodnice - Julija Džymová z Ukrajiny. Po poslední střelecké položce ztrácela pouze čtyři sekundy a během závodu běžela spíše rychleji než česká biatlonistka.
České reprezentantky Eva Puskarčíková zafinišovala a zařadila se na průběžné 16. místo.
České reprezentantky Do cíle dorazila Francouzka Bescondová a ještě na poslední chvíli přeskočila pátou Veroniku Vítkovou. Ta tak velmi pravděpodobně skončí šestá.
České reprezentantky Mladá biatlonistka Puskarčíková drží po poslední střelbě 14. místo a jede si pro životní výsledek.
Závod suverénně ovládla Darja Domračevová, která měla v cíli více než minutový náskok. Takový výkon zatím na letošní olympiádě nikdo nepředvedl.
Pravděpodobně už žádná z dalších závodnic nezasáhne do pořadí na prvních pěti místech. Bělorusko se tak dnes může radovat, v Česku se naopak bude plakat. Soukalová skončí jistě na čtvrtém místě, Vítková bude pátá, nejhůře šestá.
Průběžné pořadí v cíli: 1. Domračevová (Běl.), 2. Gasparinová (Švýc.) +1:15,7, 3. Skardinová (Běl.) +1:38,2,, 4. Soukalová +:1:57,5, 5. Vítková +2:26,4.
České reprezentantky Puskarčíková na poslední položce jednou chybovala a pokazí čistou bilanci.
České reprezentantky Gasparinová si dojela pro stříbrnou medaili, těsně za ní finišovala také Soukalová, která už na olympiádě podruhé skončí na čtvrtém místě.
Pidrušná z Ukrajiny dojela do cíle čtvrtá za Vítkovou.
České reprezentantky Vítková se v cíli zařadila na třetí místo před Finku Mäkäräinenovou. Upadla vyčerpáním a tuší, že brzy ji ze stupňů vítězů odsune Gasparinová a následně také Soukalová.
České reprezentantky Soukalová na posledním mezičase ztrácí půl minuty na bronz. To už nedožene.
Bělorusky Skardinová a Domračevová jsou v cíli a obě mohou slavit medaile. To je velký den pro běloruský biatlon.
Kuzminová na střelnici selhala. Zapsala si tři chyby skončí hluboko mezi poraženými.
Průběžné pořadí po čtvrté střelbě: 1. Domračevová (Běl.), 2. Gasparinová (Švýc.) +1:08,7, 3. Skardinová (Běl.) +1:11,8,, 4. Soukalová +:146,2, 5. Vítková +1:54,4.
Před české biatlonistky se natlačila Švýcarka Gasparinová, která dnes ani jednou nechybovala. Soukalová i Vítková nejspíš skončí bez medaile.
Puskarčíková při třetí střelbě pálila čistě a drží 12. místo.
Soukalová jednou minula a s celkem dvěma trestnými minutami se řadí na třetí místo, těsně před Veroniku Vítkovou.
České reprezentantky Vedle! Jedná rána letěla mimo.
České reprezentantky K poslední střelbě se chystá Gabriela Soukalová!
Domračevová doběhla do cíle s obrovským náskokem. Už nyní může slavit druhou zlatou medaili na olympijských hrách v Soči.
České reprezentantky Vítková je na třetím místě se ztrátou 43 vteřin na druhou Skardinovou.
České reprezentantky Jedna rána těsně škrtla o hranu, ale terč nespadl. Vítková má jednu trestnou minutu.
České reprezentantky Vítková se blíží k závěrečné střelbě vestoje.
Všech dvacet terčů zvládla bezchybně Běloruska Skardinová. Na Domračevovou sice hodně ztrácí, s českými biatlonistkami však může bojovat vyrovnaně.
Mäkäräinenová opět vestoje chybuje! A dokonce dvakrát. Medaile ji uniká, naopak české biatlonistky cítí šanci.
České reprezentantky Puskarčíková také závodí výborně! Po druhé čisté střelbě je na 12. místě.
Těsně za Soukalovou se zařadila Italka Oberhoferová. Hrozí tam také ještě Skardinová a Pidrušná. Kuzminová také běží dobře, ovšem trestná minuta ji sráží až na konec první desítky.
Průběžné pořadí po třetí střelbě: 1. Domračevová (Běl.), 2. Vítková +15,1, 3. Mäkäräinenová (Fin.) +19,0, 4. Soukalová +26,7, 5. Gasparinová +27,5.
České reprezentantky Výbornou položku však absolvovala také Gabriela Soukalová. Vleže byla bezchybná a zatím je čtvrtá se ztrátou 26,7 sekund na Domračevovou.
Domračevová si jede pro zlatou medaili! Poslední položku zvládla bez chyby a ve startovním poli běží jasně nejrychleji.
Českým biatlonistkám odpadla další soupeřka. Bescondová chybovala dvakrát a nemá šanci na přední umístění.

Mohlo by vás zajímat