Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Pančochová dvakrát spadla a do finále v U-rampě nepostoupila

Česká snowboardistka Šárka Pančochová spadla v obou semifinálových jízdách na U-rampě a do finále nepostoupila. (12. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

12 2014
Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) - Pády v obou semifinálových jízdách v U-rampě zakončily vystoupení snowboardistky Šárky Pančochové na olympijských hrách. V konečném pořadí si připsala 16. místo a večerní finále se jí netýkalo. Zlato v Soči získala americká závodnice Kaitlyn Farringtonová těsně před obhájkyní Torah Brightovou.

Na tváři měla úsměv, v očích ani slzičku a z dlaní vytvořila srdíčko pro fanoušky. Tak vypadal konec Pančochové na olympijských hrách v Soči. "Na to, kolik toho v U-rampě trénuju, to bylo docela dobrý," usmála se. "Za posledních sedm měsíců jsem se U-rampě věnovala tak deset, možná patnáct dnů."

Vítězstvím pro ni bylo už jenom to, že do U-rampy nastoupila. Vždyť během finálové jízdy ve své první disciplíně, tedy slopestylu, ošklivě upadla, praštila se do hlavy a trenér, doktor i ona sama říkali: "Musíme počkat, uvidíme."

On-line

Závod jsme sledovali v podrobné reportáži

Před kvalifikací však česká snowboardistka na následky karambolu zapomněla. "Krk je sice trošku zatuhlejší, ale jsem spíš jen namožená, než psychicky špatná," tvrdila. "Je to o dost lepší než v úterý."

První jízda v dopolední kvalifikaci - pád na zadek a spousta stržených bodů. Postup byl mnohem výš než na 42,75 bodech, které jí přiřkli rozhodčí. Vždyť nejlepší závodnice braly i hodně přes devadesát...

Ve druhé jízdě však Pančochová vyskákala o skoro čtyřiadvacet bodů víc a poskočila na osmé místo. Což jí postup do semifinále zajistilo.

Fotogalerie

U-rampa žen

"V semifinále už tomu musím naložit, nebude jiná možnost," ujistila Pančochová. "Zkusím dát lepší jízdu a uvidím, jak na tom budu. Ta výška, jak skáču, mi docela hraje do karet a když tam dám dva technický triky, mohla bych třeba postoupit."

Předsevzetí však nesplnila. V první jízdě spadla a rovných 34 bodů znamenalo jen devátou příčku. Do finále přitom postupovalo jen šest nejlepších (dalších šest snowboardistek postoupilo přímo z kvalifikace).

Reparát ve druhé jízdě se však Pančochové tentokrát nepovedl. Znovu spadla a připsala si ještě méně bodů než předtím. Výsledek - konečné šestnácté místo.

"Dole jsem chtěla dát frontside 3 a cab 7, ale bohužel jsem to nahoře trošku pokazila, takže jsem tam musela dát frontside 7 a cab 7, abych postoupila. Ale neklaplo to..." mrzelo Pančochovou.

V laickém překladu to znamená, že při jednom skoku se rozhodla o otočku o 720 stupňů a ne jen o 360 stupňů. Jenomže pád ji naději na postup připravil.

Ve Vancouveru 2010 skončila v U-rampě čtrnáctá. Teď si o dvě příčky pohoršila. Upozornila však na sebe ve slopestylu, ve kterém i přes nepříjemný pád skončila na pátém místě.

"Ve slopestylu jsem předvedla, co jsem chtěla, úplně super snowboarding. Všichni mi říkají, že jsem jezdila dobře. Mám z toho radost, že se to všem líbilo. Já jsem spokojená," dodala Pančochová.

Závod, který se rozhodoval až ve druhé jízdě, ovládla americká snowboardistka Kaitlyn Farringtonová, další tři místa obsadily vítězky z tří předchozích olympiád. Stříbrnou medaili získala australská obhájkyně Torah Brightová, bronzovou Američanka Kelly Clarková.

Bodové rozdíly mezi závodnicemi byly velmi těsné. Farringtonová se ziskem 91,75 bodu porazila Brightovou o pouhých 0,25 bodu, třetí Clarková měla o bod méně.

Zimní olympijské hry v Soči

Snowboarding

Ženy - U-rampa: 1. Farringtonová (USA) 91,75, 2. Brightová (Austr.) 91,50, 3. Clarková 90,75, 4. Teterová (obě USA) 90,50, 5. Okadaová (Jap.) 85,50, 6. Cchaj Süe-tchung (Čína) 84,25, 7. Rodriguezová (Fr.) 79,50, 8. Li Šuang 73,25, 9. Liou Ťia-jü (obě Čína) 68,25, 10. Thovexová (Fr.) 67,00, ...16. Pančochová (ČR) vyřazena v semifinále.

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Ve jménu olympiády! Čínská ofenziva před hrami v Pekingu nezná hranice

Chvíli stojí na střelnici a pozorují své svěřence při práci s malorážkou. Pak nazují lyže a jedou komandovat skvadru...

Česko má první medaile na ZOH mládeže z hokeje tři na tři

Čeští sportovci získali na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne první medaile v hokeji tři na tři, kde...

V Tokiu už jsou obří olympijské kruhy, za týden začne odpočítávání

Do Tokia dorazily obří olympijské kruhy. Budou postaveny v zálivu, u nějž leží řada olympijských sportovišť. Za týden u...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  • Další z rubriky

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby se ve finále řítil...

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré. Třiadvacetiletá ruská...

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si přijde pro podpis." To...

Švédové se zlobí na MOV kvůli dopingu: Bylo to politické rozhodnutí

V Kanadě se po finále olympijského turnaje v Soči hráči a miliony fanoušků radují: "Hokej je naše hra!" Švédské ohlasy...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.

Najdete na iDNES.cz