Sudová skončila devátá, závod boulařek ovládly kanadské sestry

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová postoupila z prvního kola finálových jízd v boulích z prvního místa, celkově ale skončila devátá. (8. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

8 2014
Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) - Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová na olympijskou medaili nedosáhla. V závodě boulařek vyhrála sice první finálovou jízdu, ale z druhého kola už nepostoupila do superfinále.

Závod ovládly kanadské sestry Dufour-Lapointeovy; mladší Justine bere zlato, starší Chloe patří stříbro.

On-line

Finále boulařek v přímé reportáži

Na obhájkyni prvenství Hannah Kearneyovou z USA zbyl bronz. Třetí ze sesterské sestavy Maxime Dufour-Lapointeová stejně jako Sudová skončila v druhém kole, před branami superfinále.

Česká medailová naděje Nikola Sudová musela na rozdíl od největších favoritek absolvovat odpoledne i druhé kvalifikační jízdy, ale na její vstup do finále to nemělo vliv. Zajela výbornou a čístou jízdu. Předvedla helikoptéru s roznožkou a salto vzad skrčeně. Ujala se vedení, a to jí vydrželo až do konce prvních jízd.

Fotogalerie

Ve druhém kole zopakovala stejné skoky, ale byla pomalejší a získala tak nižší bodové hodnocení. Na soupeřky, které se zlepšily, to nestačilo.

"Bylo to špatné, chtělo to zrychlit," hned věděla Sudová. "Přede mnou jelo hodně holek a trať byla hrubší a zavřenější než minulou jízdu, pak se mi jede hůř, nejde mi to tolik narovnat. Svah kope."

Finále bylo rozdělené do tří jízd, počet závodnic se postupně snižoval z dvaceti na dvanáct, a pak na šest pro superfinále.

V boulích září tři sestry z Montrealu

Popáté v historii se tři sourozenci představují na jedněch hrách, tak jako v roce 1980 českoslovenští hokejoví bratři Šťastní. Všechny tři jsou aktuálně v nejlepší pětce hodnocení Světového poháru, takže i velké favoritky olympijské bitvy. Celý článek

"Vítězství v první jízdě mě povzbudilo. Chtěla jsem medaili a byla jsem rozhodnutá závodit Buď a nebo," říkala Sudová. "Ale když vjedete do boulí a jedna vás kopne do strany, tak se to blbě narovnává. Člověk pak musí všechno dělat dvakrát rychleji, aby se mezi boule zase dostal. Byla to moje chyba."

První jízda jí potvrdila, že měla na medaili. V superfinále by za stejný výkon bylo stříbro... "Já jsem si myslela, že na to mám, i když spousta lidí mi nevěřilo," tvrdila. "Deset holek tady má na medaili, v závodě šlo o to, komu vydrží štěstí a forma. V tolika jízdách je složité udržet koncentraci."

Své olympijské maximum, kterým bylo šesté místo z Turína 2006 tak Sudová nezlepšila. Další česká reprezentantka Tereza Vaculíková upadla ve druhé kvalifikaci a do finále se nedostala.

Zimní olympijské hry v Soči

Akrobatické lyžování

Jízda v boulích, ženy: 1. J. Dufourová-Lapointeová 22,44, 2. Ch. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 21,66, 3. Kearneyová (USA) 21,49, 4. Uemuraová (Jap.) 20,66, 5. Coxová (Austr.) 19,43, 6. Outtrimová (USA) 19,37, 7. Galyševová (Kaz.), 8. Rachimovová (Rus.), 9. Sudová (ČR), 10. Robichaudová (Kan.), ...27. Vaculíková (ČR).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz