V Kitzbühelu omámil Rakousko, pak se Reichelt dozvěděl: Do Soči nejedeš

Rakouský lyžař Hannes Reichelt během sjezdu v Kitzbühelu | foto: AP

27 2014
Vysvobodil jsi nás, jsi náš hrdina, valily se na Hannese Reichelta ze všech koutů vlasti slova díků. Osm let čekali Rakušané na "svého" vítěze slavného sjezdu v Kitzbühelu a on jim v sobotu vrátil hrdost. Euforie však trvala příliš krátce, v pondělí se lyžař dozvěděl, že musí na operaci a přijde o olympijské hry v Soči i zbytek sezony.

Už před startem legendárního závodu Světového poháru na Hahnenkammu ničily Reichelta bolesti zad, ale přemohl je a v cíli jásal: "Teď mě bolí celé tělo, ale tohle vítězství přehluší všechno." Do očí se mu draly slzy, když vyprávěl, jako o triumfu na sjezdovce Streif snil už od dětství.

"Mám radost, že štěstí stálo na mé straně, ale doufám, že jsem nevyčerpal celou zásobu. Aksel už si totiž naplánoval odvetu," zmiňoval natěšený Reichelt norského rivala Svindala a jejich souboj v Soči. Jenže ouha, zásoba štěstí došla už po několika desítkách hodin a olympijské naděje jsou pryč.

Fotogalerie

V pondělí rakouský svaz oznámil, že třiatřicetiletý lyžař absolvoval vyšetření a musí na operaci s vyhřezlou ploténkou. Zákroku se podrobí v Innsbrucku okamžitě. "Ukázalo se, že operace je nevyhnutelná. Ještě štěstí, že jsem na vyšetření šel, jinak mohly přijít vážné následky," uvedl smířeně v prohlášení vítěz sedmi závodů Světového poháru, který se v sezoně celkem pětkrát prosadil na stupně vítězů.

"Zdraví je zkrátka na prvním místě, chci i po kariéře normálně sportovat. Bohužel můj olympijský sen se tím pádem rozplynul," litoval vicemistr světa v superobřím slalomu z roku 2011. Pod pěti kruhy se Reichelt představil jen jednou, v Turíně v roce 2006 obsadil v super-G desáté místo.

V Soči měl být hlavní rakouskou nadějí v rychlostních disciplínách. "Hannes je v životní formě a tohle je pro něj samozřejmě hodně hořké, zdraví má ale přednost. Snad se rychle uzdraví a brzy vrátí," zadoufal sportovní ředitel rakouského svazu Hans Pum.

Nyní se stane ústřední postavou rakouských sjezdařů, kteří před čtyřmi roky ve Vancouveru vyšli medailové naprázdno, úřadující šampion Světového poháru Marcel Hirscher, specialista na točivé disciplíny. Reichelt v Soči rakouským zachráncem nebude.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Ruská skikrosařka Maria Komissarovovbá během tréninku v posilovně.

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré....

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na iDNES.cz