OH

Doporučujeme

René Vydarený ještě v dresu Českých Budějovic

René Vydarený ještě v dresu Českých Budějovic | foto: František Panec, MAFRA

Na olympiádu. Slovák Vydarený vyrazil hned po zápase s Kladnem

  • 2
Užil si vítězné děkovačky přímo na ledě, pak nezbytného rituálu v kabině, ale půl hodiny po zápase už měl René Vydarený jiné myšlenky. V té chvíli se, v pátek večer po utkání s Kladnem, vydal domů na Slovensko, aby se už v sobotu hlásil českému trenérovi tamní reprezentace Vladimíru Vůjtkovi.

Pro dvaatřicetiletého obránce hradeckého Mountfieldu tím začala jeho životní olympijská premiéra, o které se dozvěděl minulý týden. Vyrazil na ni po třech domácích zápasech, v nichž si hradecký tým připsal do extraligové tabulky příjemných sedm bodů.

"Dnes nás uklidnil první gól v přesilovce. Pak sice Kladno chvílemi mělo náznak tlaku, ale zápas jsme kontrolovali," vypravoval slovenský reprezentant.

O tom, že do Soči pojede jako náhradník, věděl už několik dnů dopředu, ale teprve na konci předminulého týdne se jeho jméno objevilo mezi hokejisty, kteří si v Rusku i zahrají. Vydarený z toho neměl těžkou hlavu.

"Na to jsem vůbec nemyslel, protože to potom zrazuje váš výkon a právě v té chvíli by třeba nějaké zranění mohlo přijít. Na olympiádu začínám myslet až teď," vypravoval krátce po utkání.

Moc času na to neměl, protože bezprostředně po něm vyrážel na Slovensko. "Za dvacet minut jedeme, musím tam odvézt rodinu, budu dlouho pryč," vysvětloval.

Na cestu si v průběhu utkání s Kladnem mohl přečíst obří transparent hradeckých fanoušků. Vedle olympijských kruhů na něm bylo napsáno: "Ať je to Vydarený." "Hodně příjemné," děkoval jim.

V Soči se pak může potkat s českým reprezentantem Jakubem Kovářem, ještě na jaře svým spoluhráčem, jenž v Hradci od středy do pátku trénoval. "Jen jsme si řekli, že se možná uvidíme," řekl na adresu českého brankáře slovenský obránce.