Trojnásobný medailista Moravec: Jaké to byly hry? Super, super, super

Český biatlonista Ondřej Moravec v závodu mužské štafety na 4x7,5 kilometru. (22. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

22 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Když přebíral štafetu na 12. místě, už věděl, že tentokrát v cíli žádné oslavné pocity čekat nemůže. Ondřej Moravec si odpracoval posledních 7,5 kilometru své olympijské šichty, sestřelil bez chyby posledních 10 terčů, přivezl štafetu do cíle na 11. místě a udělal tak tečku za svou báječnou olympiádou.

Jak jste se dneska proběhl?
První dvě kola celkem slušně. Pak už to nešlo pořadím tam, ani tam, už bylo zbytečné se dřít.

Kolik energie ve vás na konci her zbylo? Gabriela Soukalová měla po štafetě chuť zaběhnout si i volnou třicítku. Pustil byste se do padesátky, kdybyste mohl?
Jsem na tom celkem dobře, žádná hrůza. Ale padesátka? To by byl tady v mém případě hodně velkej nesmysl. Ne ne, v žádném případě. Rozhodně nejsem v takové běžecké formě jako Gábina. A když jsem dneska viděl třicítku holek, možná by taky koukala. Ty tratě tu nejsou vůbec lehké a hlavně sníh bude na padesátku těžký. Je zataženo, pravděpodobně nebude mrznout nebo jenom minimálně. Běžcům budou hodně docházet síly.

Řekněte jednou větou, jaká to pro vás byla olympiáda?
Super, super, super.

A úplně nejkrásnější moment?
Asi ten masák. Sice jsem byl ve stíhačce druhý, ale v masáku musí člověk uspět mezi třiceti absolutně top biatlonisty, toho si cením o trochu víc, i když ta bronzová medaile je o stupínek níž než ze stíhačky. V masáku všichni jedou z jedné lajny a dostanou se do něj jen ti nejlepší.

Fotogalerie

A nejhorší moment?
Tady asi žádný nebyl. Trošku jsem byl zklamaný po sprintu, od kterého jsem s těma dvěma nulama čekal trošku víc. Bylo to o deseti vteřinách a mohl jsem být někde úplně jinde. A ve vytrvalostním závodu jsem byl sice až osmnáctý, ale jelo se mi dobře - jen jsem střílel za dvě. Když jsem za celou olympiádu minul celkem jen tři terče, tak nedat dva ve vytrvalostním bylo moc.

Překvapil jste tu sám sebe?
Rozhodně. Já bych asi odjel spokojený i s tím osmým místem ze sprintu. Určitě bych nebyl naštvaný. Chtěl jsem se pokusit zopakovat výsledky, které jsem měl předtím. Ale kdyby se to nepovedlo, tak i 8. místo by bylo dobré. Na olympiádu se všichni neskutečně připravují.

Jak se teď těšíte na oslavy doma?
Na Letné má být v neděli údajně 35 tisíc lidí, ale my jsme v klidu. Přiletíme v pondělí, a to už tam nikdo nebude. Takže budu spěchat rychle domů. Asi to teď bude v Česku velké šílenství, ale za týden to už takové nebude. Budu se snažit tomu vyhnout. A tolik dnů doma nebudu. V úterý o žádné akci nevím, a kdyby, tak to odmítnu. To umím.

Nabral jste v Soči i motivaci k dojezdu sezony?
Já s motivací nemám absolutně problém, i kdyby se mi nedařilo. Nechtěl bych rozhodně zbytek svěťáku nějak vypustit. Budu bojovat o první desítku celkového pořadí, čeká mě spousta zatraceně těžkých závodů. Doufám, že až přijedu na další svěťák do Pokljuky, nebudu hotový. Ale program mají všichni stejný, v Pokljuce na našem takřka domácím hřišti mi to doufám bude sedět. Tam bych snad měl mít výhodu.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Medaile je přeceňovaná. Jde přece o zážitky, říká zlatá Samková

Česká snowboardistka Eva Samková

VIDEO Před dvěma týdny ještě byla pro řadu lidí v Česku neznámá. Pak Eva Samková na olympijských hrách v...

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Premiéra derniérou? Slopestyle byl v Soči nejnebezpečnějším sportem

Akrobatický lyžař Antti Ollila z Finska předvádí svůj trik v kvalifikační jízdě...

Olympijská premiéra slopestylu lyžařů a snowboardistů by mohla být i jeho derniérou. V Soči...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz