VIDEO: Strečink o jedenácté aneb jak se Soukalová fotila pro Magazín

6 2014
Pózovat jen ve sportovním prádle? "Ne, nezlobte se," omlouvala se Gabriela Soukalová. Snad 60 "upřesňovacích" telefonátů předcházelo, než se biatlonisté sešli před objektivem fotografa Jana Zátorského. Unikátní fotografie českých olympioniků najdete ve čtvrtečním olympijském vydání magazínu DNES. Podívejte se na video, jak snímky vznikaly.

"To vážně není můj styl," říká Soukalová do telefonu a první termín ruší. Ač má postavu bohyně, sama je na sebe náročná: "Já jsem teď přibrala asi pět kilo, takhle se ani nemůžu nikde ukázat."

O dva měsíce později se tříčlenná parta biatlonistů v ateliéru přece jen schází a Soukalová se probírá připravenými variantami sportovního prádla: "Nechci být moc odhalená." Ondřej Moravec mezitím pořádá humornou přednášku o malorážce a Veronika Vítková rozebírá povinnosti žen v domácnosti.

Je už deset večer, ale fototermín se mění v rozesmátou show. Jakmile však dojde na snímky Soukalové pro titulní stránku magazínu, Honza Zátorský ostatní z ateliéru vykazuje. "Potřebuju klid." Potom s ní zkouší i variantu svíčka s malorážkou. "Strečink o jedenácté," směje se ona.

Čtěte ve čtvrtek

Biatlonisté Ondřej Moravec, Veronika Vítková a Gabriela Soukalová.

Ve speciálním vydání najdete: příběh Martiny Sáblíkové, rozhovor s Gabrielou Soukalovou, kompletní program her a také už zmíněné unikátní fotografie.

Před půlnocí jsou všichni spokojeni. "Bylo to fajn. Pohodová atmosféra," říká slečna Soukalová, ale ujišťuje: "Na modelku bych se nehodila."

Fotila se i Sáblíková

Na tratích Světového poháru je Gabriela Soukalová pověstná také tím, že nikdy nevyráží bez make-upu. Pro rychlobruslařku Karolínu Erbanovou je naopak nezvyklé i líčení před fotografováním. "Já se často nelíčím a na brusle už vůbec. Když si vezmete kuklu a brýle, tak kolikrát ani není poznat, jestli je to chlap, nebo ženská."

Jaký účes si přeje? "Na pankáče," navrhuje. "Ba ne, bude africký," rozhodne vizážistka Petra. Martina Sáblíková je popichuje: "Už to bude? To je doba."

Při fotografování imitují s Erbanovou na suchu rychlobruslařský pohyb. Zátorský požaduje tři varianty: za sebou, vedle sebe a pak do vrtule, každá na jednu stranu. A vydržet takhle, dámy!

Erbanová: "Au, mám křeče v ruce. To si napíšu do tréninkového deníku."

Sáblíková: "Já mám zas křeče v noze."

Erbanová: "Jo, měly jsme se rozcvičit."

Cvak, cvak, cvak. Zátorský jim na displeji ukazuje záběry: "Jste jako dvojčata." "Jo, jenže já vypadám proti Martině jako dvakrát zvětšená," reaguje ta svalnatější.

Ne, to ještě zdaleka není všechno. "Ruku v pěst, blíž k obličeji a, Martino, bradu výš," diriguje fotograf. Sáblíková vydechne: "Ještě chvilku a spadnu." A skutečně: vypadává z postoje, proklepává si stehno. Spontánní komentář? "Ty vole, se potím víc jak v sauně."

Tentokrát nepožaduje Zátorský uvolněný úsměv, ale odhodlaný závodní výraz. Jako na potvoru má Sáblíková záchvat smíchu.

Erbanová: "To si děláš srandu! Buď vážná."

Sáblíková: "A jak asi?"

Erbanová: "Mysli na školu." 

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Dopoval, aby uživil rodinu. A mnoho zkoušek Dürrův podvod neodhalilo

Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr během Tour de Ski 2014.

Bral jsem i vyšší dávky a dopingovými zkouškami jsem procházel, popisoval rakouský běžec na lyžích...

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Najdete na iDNES.cz