Sáblíková byla při ceremoniálu nadšená stejně, jako by šla pro zlato

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala při slavnostním ceremoniálu stříbrnou olympijskou medaili, kterou vybojovala v závodu na 3000 metrů. (10. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10 2014
Zlatou medaili z Vancouveru se sice české rychlobruslařce Martině Sáblíkové v závodě na 3000 metrů obhájit nepodařilo, ale pondělní slavnostní přebírání stříbra si na ceremoniálu v Soči užila podle svých slov naprosto stejně.

"Byla jsem hrozně nervózní. Bylo mi, jako bych stála na nejvyšším stupínku. Bylo to prostě úžasné," svěřila se poté, co jí cenný kov pověsili na krk. Medaile je podle ní podobně těžká jako ta z minulé olympiády, tedy hodně. "Je krásná. Musí být, protože jde o olympijskou medaili. Ta musí být krásná," dodala se smíchem.

Fotogalerie

Než přišly na řadu nejlepší rychlobruslařky na tříkilometrové trati, převzali na pódiu medaile biatlonistky, sáňkaři a skokané na lyžích. Sáblíková v zákulisí společně s vítěznou Irene Wüstovou a bronzovou Ruskou Olgou Grafovou strávily asi hodinu. "Ukazovali nám, jak vše bude probíhat a kam máme jít. S Irene Wüstovou jsme se trošku smály, pak jsme koukaly na závod rychlobruslařů," popsala, jak strávila minuty před ceremoniálem.

Plánuje, že si medaili dá pod polštář stejně jako před čtyřmi lety svoji první zlatou ve Vancouveru. "A každých dvacet minut se budu budit, jestli tam je," poznamenala.

Jako olympijská medailistka má teď Sáblíková nárok na roční odběr piva zdarma. To však bude pít především její trenér Petr Novák. "Já sama moc nespotřebuji. Jestli si dám dvě piva do týdne, někdy ani to ne," řekla rychlobruslařka, která bude v Soči obhajovat zlato také ve své nejsilnější disciplíně, závodě na 5000 metrů. Ten je na programu ve středu 19. února.

Martina Sáblíková nemohla po olympijském stříbru pořádně usnout:

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Ruská skikrosařka Maria Komissarovovbá během tréninku v posilovně.

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz