Po nominaci do Soči čekal Kaberle na zprávu od kapitána Plekance

Tomáš Kaberle (vpravo) se snaží odpoutat od Fina Joonase Donskoie. | foto: ČTK

7 2014
Salt Lake City, Turín, Vancouver a teď Soči. Obránce Tomáš Kaberle se dostal z extraligového Kladna do nominace na svou čtvrtou olympiádu. "Čekají nás zápasy proti nejlepším hráčům na světě. Na oddech nebude ani sekunda," tuší.

Když na pondělní tiskové konferenci Alois Hadamczik četl seznam osmi nominovaných obránců, jméno Tomáše Kaberleho padlo až jako předposlední. "Některá jména prostě musela být na závěr," rozesmál se Kaberle při rozhovoru pár minut po oznámení nominace. "Jsem rád, že jsem v té osmičce."

Tomáši, byl jste nervózní?
Kecal bych, kdybych řekl, že ne. Jsem rád, že jsem se do nominace dostal a teď udělám všechno pro to, abych byl součástí dobrého mančaftu. Doufám, že uhrajeme kvalitní výsledek.

Dají se pocity při nominaci s něčím srovnat? Už jste to neměl ve svých rukou jako třeba při zápase.
Myslím si, že při jiných situacích jsem nervóznější. Třeba zrovna při nástupu do zápasu. Ale když už se hraje na olympiádě před tolika lidmi, je to něco úžasného. Už jsem si to zkusil na třech předchozích olympiádách a je to nesmírná hokejová i lidská zkušenost. Nejde jen o to, co se děje na ledě.

Co podle vás trenéra Hadamczika přesvědčilo, abyste dostal pozvánku i do Soči?
To se budete muset zeptat jeho.

Přesto, mohlo sehrát roli, že jste se vrátil z NHL do extraligy na širší led?
Je to možné. V Soči bude hřiště třicet krát šedesát metrů, což je oproti NHL velký rozdíl. Nebude čas na nějaké sehrávání. Před prvním zápasem budeme mít dva tréninky, což není moc. Budu se snažit hrát svoji hru. Se Židlou (Markem Židlickým) jsme ofenzivnější než ostatní obránci, takže i to mohlo být důležité, když pan Hadamczik vybíral.

Co vůbec říkáte na to, že v nominaci je sedm kladenských odchovanců?
Jsem rád, že se zase můžu potkat s klukama, které vídám většinou jen v létě. Z té nominace jsem nejvíc v kontaktu s Plekym (Tomášem Plekancem), vyměňujeme si zprávy skoro každý den, tak jsem zvědavý, co mi teď napíše. Jsem hrozně rád, že právě on bude kapitánem. Pleky je vůdčí osobnost, výborný kluk na ledě i mimo něj a přesně takoví hráči jsou potřeba k úspěchu. Pro český hokej ho chceme udělat.

Nejčtenější

Další z rubriky

Premiéra derniérou? Slopestyle byl v Soči nejnebezpečnějším sportem

Akrobatický lyžař Antti Ollila z Finska předvádí svůj trik v kvalifikační jízdě...

Olympijská premiéra slopestylu lyžařů a snowboardistů by mohla být i jeho derniérou. V Soči...

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Najdete na iDNES.cz