Atletická smolařka Jonesová září, na olympiádu pojede jako bobistka

Z ATLETKY BOBISTKOU. Americká překážkářka Lolo Jonesová by ráda závodila na zimních olympijských hrách v Soči jako členka amerického dvojbobu. | foto: Profimedia.cz

20 2014
Na letních olympijských hrách jí zatím medaile unikala, proto se Lolo Jonesová rozhodla vyzkoušet zimní variantu. A populární atletka se teď zase o kousek přiblížila svému snu: dostala se do nominace amerických bobistek pro hry v Soči.

V roce 2012 se americká federace bobistů pustila do ambiciózního projektu - oslovila několik atletek s cílem zvýšit konkurenci v reprezentaci a zároveň před OH v Soči přitáhnout ke svému sportu větší mediální pozornost.

Fotogalerie

Jonesová byla ideální volbou, přitažlivá překážkářka je oblíbenou mediální figurou, přetřásalo se třeba její čekání na pravého muže, na druhou stranu pózovala nahá pro časopis ESPN. Navíc má za sebou smolnou olympijskou kariéru, v Pekingu ji o zlato na 100 metrů překážek připravilo zaškobrtnutí těsně před cílem a v Londýně skončila po složitém boji se zraněním čtvrtá.

Díky ní se o amerických bobistkách (nejen) v zámoří najednou psalo a o vydařené sázce na atletky svědčí i fakt, že v týmu pro Soči figuruje i další úspěšná sprinterka Lauryn Williamsová.Trojnásobná mistryně světa na letních hrách startovala už třikrát, v roce 2012 pomohla v Londýně štafetě USA na 4x100 metrů ke zlatu a v Aténách 2004 se radovala ze stříbra na individuální stovce. 

Spinterky na 100 metrů: Vida Animová, Lauryn Williamsová a Tahesia Harriganová

Lauryn Williamsová

Obě se dostaly do národní nominace bobistek coby brzdařky, a pokud v Soči nastoupí, rozšíří skupinu osmi amerických sportovců, kteří startovali na OH v létě i v zimě.

"Kdybych v Pekingu nezakopla o překážku, nesnažila bych se jet do Londýna, abych to napravila. Kdybych v Londýně neskončila čtvrtá, nesnažila bych se najít jinou cestu, jak si splnit sen," napsala na facebooku po zveřejnění nominace nadšená Jonesová, která chce ovšem dál pokračovat v atletické kariéře a nad překážkami plánovala start na OH 2016 v Riu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Ruská skikrosařka Maria Komissarovovbá během tréninku v posilovně.

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré....

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Najdete na iDNES.cz