Sdruženář Šmejc je po skoku desátý

21 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jen tři čeští závodníci nastoupili ke skoku na můstku K-120 sdruženářského sprintu. Trenéři odmítli nominovat Ladislava Rygla, který vynechal závod družstev, a Lukáš Heřmanský už odletěl ze Salt Lake City. Ze zbylého trojlístku se nejvíce dařilo Petru Šmejcovi, který skončil desátý a na trať zítřejšího závodu na 7,5 km vyběhne s padesátisekundovou ztrátou na vedoucího Samppa Lajunena z Finska.

Vedení výpravy již po Ryglově rozhodnutí vynechat závod družstev kvůli vleklým zdravotním problémům hrozilo, že závodník na olymiádě skončil. Sice ještě absolvoval oficiální trénink na můstku K-120, ale do závodu nominován nebyl. Heřmanský měl objednanou letenku pouze na část her, aby mohl případně zaskočit v závodě družstev. Pok výkonu, jaký předvedl, už nemělo cenu měnit termín odletu...

Skokem dlouhým 117 metrů si vytvořil dobrou pozici Šmejc. Patří však k horším běžcům a dá se očekávat propad ve výsledkové listině. "Se svým skokem jsem spokojen. Na můstku jsem tu problémy neměl, dařilo se mi i v družstvech," řekl po závodě.

Větší šance má Pavel Churavý, jenž skočil 112,5 metrů a na umístění v první desítce ztrácí přesně půl minuty. "Po tom, co jsem předváděl v tréninkovém a zkušebním kole, jsem už ani nevěřil, že tu dokáži skočit slušně. Myslím, že moje pozice před během není špatná," míní česká jednička.

Jen devět vteřin za ním zítra v Soldier Hollow vyběhne Milan Kučera. "Chtěl jsem skočit aspoň 115 metrů, což se mi bohužel nepovedlo. Nebyl to žádný superskok, ani propadák, prostě lepší průměr," zhodnotil svůj výkon.

Z Utah Olympic Park odjeli sdruženáži hned do Soldier Hollow, kde je čeká oficiální trénink na běžecké trati. Také sprint je totiž rozložen do dvou dnů, ačkoli na Světovém poháru se tak stává už jen výjimečně. "Je to takové specifikum olympiády. Pořadatelé se báli, že by se nezvládl rychlý přesun do Soldier Hollow, tak to dali raději do dvou dnů. Pro nás je to tak lepší a vůbec nejlépe to vyhovuje servismanům, protože mají čas vymyslet, jak namazat lyže," říká Kučera.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Najdete na iDNES.cz