Ryglovo odstoupení vnímají jako podraz

17 2002
Salt Lake City - Rozhodnutí Ladislava Rygla nenastoupit do soutěže sdruženářských družstev pořádně rozbouřilo mysli. Závodník se odvolal na zhoršený zdravotní stav a místo něj musel být povolán nezkušený Heřmanský. Představitelé úseku klasického lyžování chápou Ryglovo rozhodnutí jako podraz. "Z mého pohledu pro něj olympiáda skončila," prohlásil šéf českého lyžování roman Kumpošt.

S Ryglem, který byl v individuálním závodě druhý z českých reprezentantů, trenér Šablatura napevno počítal. Ale sdruženářův trenér a otec v předvečer závodu oznámil, že se synovi zhoršily vleklé problémy s kolenem, a proto by družstva rád vynechal a připravil se na závěrečný sprint. "Stěžuje si, že nemůže ani pořádně běžet. Potřeboval by pár dní klidu," řekl Rygl starší.

Před soutěží družstev absolvoval Rygl všechny tréninky. "A ten poslední byl jeho nejlepší na olympiádě. Těšil jsem se, že bude přínosem," doufal Kumpošt. O to větší bylo jeho překvapení, když se Rygl v nominaci neobjevil kvůli zranění. "Kdybych si měl ze tří závodů vybrat dva, zvolil bych družstva, kde reprezentuji Českou republiku. Jeho rozhodnutí mě mrzí," uvedl Kumpošt.

Trenér Šablatura tvrdil, že Rygl v sobotu, kdy se uskutečnila skokanská část soutěže družstev, strávil čas v posilovně pod činkou a hodinu běhal na lyžích. "Udělal na nás podraz. Myslím, že to není solidní hlavně ke klukům," konstatoval Šablatura.  Do sprintu se Rygl asi nepostaví. To si myslel Šablatura a rezolutně o tom mluvil Kumpošt. "V případě, že je jeho stav takový, že mu nedovolí v tento okamžik závodit, tak si nemyslím, že bude za tři dny o tolik lepší, aby mohl" vysvětlil
svůj názor.

Vedení české olympijské výpravy zastává podobné stanovisko jako Kumpošt. "Ryglovy potíže s kolenem jsou dlouhodobé. Před odletem byl u mě na vyšetření, upozorňoval jsem ho, že to bude bolet, ale on slíbil, že to překoná. Díky tomu zůstal v nominaci, proto je nefér, že teď za družstvo startovat nechtěl," řekl Jirásek, který je ortopedem ve střešovické nemocnici.

Autoři: ,

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz