Rygl by byl přínosem, míní sdruženáři

18 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Se zlou se potázali čeští reprezentanti v severské kombinaci v soutěži družstev na zimních olympijských hrách v Salt Lake City. Po nadějné šesté příčce ve skoku v běžecké časti nestačili a skončili devátí z devíti startujících týmů. Jejich vystoupení opepřil i fakt, že nejlepší český sdruženář posledních let Ladislav Rygl do závodu nenastoupil. "Já do jeho kolena nevidím," podotkl Milan Kučera. "Je to jeho rozhodnutí," krčil rameny. O závodu čtěte ZDE

Ladislav Rygl starší, otec a trenér třetího muže celkového pořadí Světového poháru z let 1999 a 2000, před začátkem dvoudenního klání uvedl, že jeho syn by raději nestartoval, protože se zhoršily jeho dlouhodobé potíže s kolenem. Zároveň však nevyloučil účast ve sprintu. Toto rozhodnutí tvrdě odsoudil šéf svazu lyžařů Roman Kumpošt, trenér Luděk Šablatura i Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru, který Rygla coby ortoped ve střešovické nemocnici zároveň vyšetřoval.         
  
Samotní závodníci nechtěli skutek svého kolegy příliš hodnotit. "Jestli k tomu vůbec můžu něco říct?" váhal Pavel Churavý. "Myslím ale, že měl jet. Určitě by znamenal přínos, protože tenhle závod byl spíš běžecký než skokanský," vysvětloval. S jeho názorem souhlasil i Milan Kučera. "Vždyť mezi sdruženáři patří mezi pět nejlepších běžců na světě," upozornil.

Právě ve skoku ztrpčovalo Ladislavu Ryglovi bolavé koleno život nejvíce. "Nijak se k tomu nechci vyjadřovat, ale mě osobně jeho rozhodnutí zklamalo. I když Láďa momentálně neskáče dobře, nedaří se mu, pořád by z nás byl na takové trati suverénně nejlepší," kývl Kučera směrem ke zrádným kopcům v Soldier Hollow.

Těžko spekulovat, jestli by české kvarteto, v němž figuroval ještě Petr Šmejc a Lukáš Heřmanský, dopadlo s Ryglem lépe. "Starý Láďa však upozorňoval prakticky celou sezonu, že nepojede družstva, takže jsem s něčím podobným počítal," přiznal Churavý.         

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Najdete na iDNES.cz