Kučera dojel, protože je na olympiádě

10 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Smutek, zklamání, beznaděj, vyčerpání - těmito slovy se dá asi nejpřeněji popsat stav duše i těla českých sdruženářů v cíli olympijského závodu na 15 km. Nejlepší z nich Pavel Churavý doběhl totálně zmožený, Milan Kučera v sobotu přemýšlel, zda vůbec po pokažených skocích do závodu nastoupí, Ladislav Rygl neví, jestli pro něj touto olympiádou neskončila kariéra, a Petr Šmejc se mohl utěšovat aspoň tím, že nedojel poslední.Sdruženář Churavý doběhl šestnáctý - zpravodajství zde
Kučera s Ryglem bojovali na minulých hrách v Naganu téměř o mediale - první z nich tehdy doběhl pátý, jeho týmový kolega čtrnáctý. A dnes? Rygl skončil na 39. místě, tedy šestý od konce, Kučera ještě o dvě příčky za ním. Přesto oba v cíli působili naprosto opačným dojmem. Rygl hovořil rezignovaně, slzy téměř na krajíčku, zatímco Kučera hledal aspoň naději do sprintu.

"Jelo se mi prostě špatně. Dlouho jsem na tom blbě, všechno jsem přetahoval přes závit. Asi se to celé podělalo," soukal ze sebe Rygl, jenž celou sezonu bojuje se zraněným kolenem i mizející sebedůvěrou. V této chvíli si už připouští, že jeho kdysi nadějně nastartovaná kariéra jde do ztracena. "Chtěl jsem aspoň dojet do cíle, protože je to moje poslední olympiáda, asi poslední závody v této sezoně a možná i vůbec."

Kučera po sobotním pokaženém skoku přemýšlel, zda do běžecké části nastoupí. "Asi do šesti do večera jsem si nadával a měl chuť to zabalit, ale pak se mi to rozleželo v hlavě. Promluvil jsem si s trenérem a nechal to být. Je to prostě olympiáda, ta by se měla dojet," vysvětluje Kučera.

Přiznává, že závod jel naprosto bez motivace a bez chuti. "Hlavní bylo dojet do cíle. A běželo se mi hrozně. Nepamatuji si, že bych někdy musel být tak nabalený. Je tu hodně sjezdů ve stínu a tam zima zalézá doslova všude." Naději na slušný výsledek ještě nehází za hlavu a věří, že se lépe předvede ve sprintu. "Neskáču přeci tak špatně. Musím s tím něco udělat, snad to dopadne dobře."

Nejlepší výkon z českého týmu předvedl Pavel Churavý, který po skoku startoval z šestnácté pozice. Ta mu zůstala i v cíli, ačkoli během závodu útočil na jedenácté místo. "Jenže po deseti kilometrech jsem úplně vyrupal a byl jsem rád, že jsem dojel. Prostě totální vyčerpání. I tak jsem celkem spokojen a věřím, že ve sprintu to bude lepší. Není to tak dlouhý závod a budeme i více aklimatizování," tvrdí Churavý.

Samppa Lajunen se raduje v cíli běžecké části severské kombinace, získal olympijské zlato. Objímá svého týmového kolegu Jaakko Talluse, který vylepšil Finskou bilanci druhým místem

Fin Samppa Lajunen si jede pro vítězství v severské kombinaci

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Najdete na iDNES.cz