Kostelecký na medaili nedosáhl. Prohrál duel o bronz a je čtvrtý

8 2016
Ke zlatu z Pekingu 2008 střelec David Kostelecký další olympijskou medaili nepřidá. V Riu de Janeiro prošel do finálové fáze, ale v boji o bronz prohrál s Britem Edwardem Lingem a skončil čtvrtý. Zlato získal Josip Glasnovič z Chorvatska.

Z pátého místa v kvalifikaci postoupil do semifinále, tam byl třetí, čímž se kvalifikoval do souboje o bronz. V rozhodujícím souboji s Edwardem Lingem se mu však vůbec nedařilo, z patnácti pokusů sestřelil jen devět terčů a prohrál 9:13.

Fotogalerie

Pro nejstaršího člena české výpravy to bylo už třetí olympijské finále v kariéře. V Sydney v roce 2000 skončil šestý, v Pekingu o osm let později vybojoval zlatou medaili. V osmiletém cyklu pokračoval i nyní, a nakonec dosáhl druhého nejlepšího výsledku v kariéře. Ale na medaili to nestačilo.

Na střelnici v Riu de Janeiro se soutěžilo podle nových pravidel, finálová část byla rozdělena na dvě fáze. V sérii 15 semifinálových ran se bojovalo o postup do medailových duelů.

Kostelecký v této fázi mohl pomýšlet i na zlatý rozstřel. Minul sice úplně první terč, ale pak byl dlouho bezchybný držel se na děleném druhém místě. Jenže pak mu uletěl třináctý terč a on šel do bitvy o bronz.

V duelu o třetí místo sice Ling zkazil první ránu, ale pak začal chybovat Kostelecký. O výsledku tak bylo jasno už před posledním výstřelem.

„Kdybych doma žádnou olympijskou medaili neměl, bylo by to horší,“ poznamenal Kostelecký a prozradil, že mu nesvědčila zatažená obloha. „Kdyby bylo jasné počasí, bylo by to lepší, ale kluci stříleli celý den lépe, takže to dopadlo, jak mělo. Zasloužili si to,“ uzavřel.

Sportovní střelba

Trap, finále: Glasnovič (Chorv.) - Pellielo (It.) 13:13, v rozstřelu 4:3, o 3. místo: Ling (Brit.) - Kostelecký (ČR) 13:9, další pořadí: 5. Kamar (Eg.), 6. Fabbrizi (It.), 7. Alipov (Rus.), 8. Almúdhaf (nezávislý).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Přiznání. Organizátoři olympiády v Riu prý podplatili Bubku i Popova

S ÚSMĚVEM. Sergej Bubka právě přijel na Valné shromáždění Evropských...

VIDEO Bývalý guvernér státu Rio de Janeiro u soudu přiznal, že kupoval hlasy členů Mezinárodního...

Kazašský vzpěrač Ilin přišel kvůli dopingu hned o dvě olympijská zlata

RUKU NA SRDCE.  Kazach Ilja Ilin je prvním vzpěračem, který dokázal v Londýně

Kazašský národní hrdina vzpěrač Ilja Ilin přišel kvůli dopingu o zlaté olympijské medaile z Pekingu...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Najdete na iDNES.cz