OH

Doporučujeme

Senzační postup! Strýcová s Šafářovou vyřadily sestry Williamsovy

  • 228
Na olympiádě spolu původně ani neměly hrát, nyní slaví velkou brazilskou senzaci. Tenistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou vyřadily v 1. kole čtyřhry nasazené jedničky a obhájkyně zlatých medailí Serenu a Venus Williamsovy. Duel proti americkým „supersestrám“ ovládly po famózním výkonu 6:3, 6:4.

Do druhého kola se probojoval také druhý český pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Stříbrné medailistky z Londýna vydřely postup nad Ukrajinkami Olgou Savčukovou a Elinou Svitolinovou 7:6, 1:6, 6:4.

Češky přichystaly sestrám první olympijskou porážku

Když se dozvěděla, že jim los pro první kolo „upekl“ souboj s trojnásobnými olympijskými šampionkami, neměla Strýcová radost, ale komentovala ho rozverně: „Dostaly jsme ňáký ségry. Snad ty nejznámější. Fakt super!“

A dobrá nálada ji po nedělním souboji, v němž platila spolu se Šafářovou za velkou outsiderku, nejenže nepřešla, ale ještě se znásobila. Když Venus odpálila poslední míček rámem daleko do autu, rozkřičela se Strýcová radostí.

Skákala s rukama nad hlavou, jančila. Takový výsledek nového páru proti soupeřkám, které spolu na olympiádě nikdy neprohrály, se ani trochu nečekal.

08.srpna 2016 v 01:35, příspěvek archivován: 08.srpna 2016 v 01:46

No nemilujte je!! Že Williamsky na olympiádě ještě neprohrály? Teď už jo! Díky@luciesafarovaa@BaraStrycovaapic.twitter.com/P9YLW7HW6ll

„Sedlo nám všechno a v důležitých momentech Lucka vytáhla skvělé returny, že jsem tam mohla na síti jít. Je to nádherné,“ zářila Strýcová.

Původně Strýcová vůbec neměla čtyřhru v Riu hrát. Se Šafářovou byla přihlášená Karolína Plíšková, která se ale na poslední chvíli vzdala účasti.

Teď Strýcová prožívá v singlu i deblu snový vstup do olympijského turnaje.

Sesterská dvojice Williamsových dokázala ovládnout deblový turnaj už třikrát: v Sydney, Pekingu i Londýně. A v Riu měla suverénně dokráčet pro čtvrté zlato. Jenže Šafářová se Strýcovou hrály kurážně, nadšeně a bez chyb.

Fotogalerie

Sice duel zahájily prohraným servisem, jenže skóre otočily z 0:2 na 5:2 a první sadu si už nenechaly vzít.

V té druhé získaly Williamsovy zpět ztracený brejk a srovnaly na 3:3, jenže v koncovce za stavu 4:4 starší ze sester Venus chybovala, vyhodila forhend do autu, a dala Češkám další šanci.

A ty ji ve své zářivé formě nepromarnily.

V utkání byla nejslabším článkem právě Venus, která o den dříve nečekaně vypadla i z pavouka dvouher.

Podle trenérky Fernandezové onemocněla a necítila se v Riu vůbec dobře. „Trápí ji nějaký virus. Na kurtu hodně kašlala. Dostávala křeče z dehydratace,“ omlouvala svěřenkyni po prohře s Belgičankou Flipkensovou.

Nepohoda byla na 36leté tenistce znát také na deblovém dvorci. Z returnu několikrát trefila síť a od základní čáru pálila nepřesně. Po jednom z takových kiksů při smeči se chytila za hlavu, načež ji sestra přišla utěšit.

I zdravotní problémy jedné z „neporazitelných“ sester tak možná ovlivnily duel, v němž Strýcová se Šafářovou postoupily dál za hodinu a 33 minut.

Ve druhém kole je nyní čekají kanadské tenistky Eugenie Bouchardová a Gabriela Dabrowská.

Tenisový turnaj

Ženy:
Čtyřhra - 1. kolo:
Šafářová, Strýcová (ČR) - S. Williamsová, V. Williamsová (1-USA)6:3, 6:4
Hlaváčková, Hradecká (6-ČR) - Savčuková, Svitolinová (Ukr.) 7:6 (7:1), 1:6, 6:4