Splněný sen Slukové s Hermannovou. Místo dovolené na Copacabanu

Markéta Sluková (vlevo) s Barborou Hermannovou. | foto: CEV

11 2016
Byla to opatrná touha. Vzdálený cíl, s jehož dosažením samy příliš nepočítaly. „Už jsem měla na srpen naplánovanou dovolenou,“ prozradila Barbora Hermannová.

Přišel však čas ji zrušit. Místo odpočinku ji čeká práce. Práce snů: spolu s Markétou Slukovou bude reprezentovat Česko na olympiádě v Riu na slavné pláži Copacabana.

Když v neděli Sluková technickým úderem proměnila proti čínskému páru Süe Čchen, Sia Sin-i mečbol v semifinále kvalifikačního turnaje, Hermannová ji zalehla a obě se dlouho držely v objetí na písku v rozpáleném Soči.

Právě tam dobyly nečekaný úspěch. Olympijské místo v plážovém volejbalu pro Česko, které se po rozpadu dlouhodobě nejúspěšnějšího páru Kolocová, Sluková zdálo nedostižné. „Jsem ohromně šťastná,“ řekla Hermannová.

Právě Kolocová se Slukovou se blýskly pátým místem na předchozí olympiádě v Londýně. Zpopularizovaly sebe i plážový volejbal. O to větší pozornost vzbudil jejich loňský rozchod po deseti úspěšných letech.

Sluková se kvůli pokračující herní krizi rozhodla utvořit pár s Hermannovou – a ani ona příliš nepočítala, že by se za necelý rok spolupráce dokázaly dostat na olympiádu.

Fotogalerie

„Ale štěstí přeje připraveným. Myslím, že jsme byly nachystané. Daly jsme tomu vše a moc jsme chtěly, aby se to povedlo,“ citovaly ji oficiální stránky Mezinárodní volejbalové federace (FIVB).

K postupu na olympiádu pomohla Slukové paradoxně i její bývalá spoluhráčka Kolocová, na jejichž vztahu rozchod stále zanechal šrámy.

V kvalifikaci totiž reprezentují zemi dva páry –a vedle Slukové s Hermannovou dostaly důvěru Kolocová s novou spoluhráčkou Michalou Kvapilovou. Už předem však bylo dané, že v případě úspěšné kvalifikace pojedou na olympiádou Sluková s Hermannovou. „A hrát o olympiádu, na kterou člověk nepojede, je těžké...“ napsala Kolocová na Facebooku.

Sluková však (nejen) ji ocenila: „Holky hrály velmi dobře. A dnes Číňanky unavily. Je to i jejich velká zásluha. Díky!“

Sama musela cítit mimořádné zadostiučinění. Ona iniciovala rozchod předchozího páru, za což slyšela hodně kritiky. Šéf volejbalového svazu Zdeněk Haník popsal rozpad úspěšné dvojice jako „malér“, bývalý reprezentant Martin Lébl označil rozhodnutí za „naprostý amatérismus“ a jeho kolega Michal Palinek jako „hloupost roku“.

Sluková s Hermannovou však zvládly ještě loni dobýt titul na turnaji Světového okruhu v Antalyi, letos se staly vicemistryněmi Evropy, pak se přes Kontinentální pohár dostaly na závěrečný kvalifikační turnaj v Soči. Ani tam neměly jednoduchou cestu. Slukovou postihly střevní problémy, před jedním ze zápasů zvracela přímo na kurtu. Zdraví trápilo i Hermannovou a Kvapilovou.

Všechny problémy se však povedlo přečkat a vzdálený sen se stal realitou.

Nejčtenější

Další z rubriky

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz