Silnice ne. Sagan pojede v olympijském Riu na horském kole

Silniční cyklista Peter Sagan vyzkoušel Český pohár v cross country horských kol a dojel čtvrtý. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2016
Je úřadujícím světovým šampionem, na srpnových olympijských hrách se však Peter Sagan na silnici nepředstaví. Potvrdily se spekulace minulých měsíců - hvězdný cyklista figuruje ve slovenské nominaci pro Rio v závodu cross country na horských kolech.

V roce 2008 se stal Sagan světovým i evropským juniorským šampionem na horském kole, až potom se specializoval na silniční cyklistiku a stal se globální superstar. Před Riem však začal koketovat s myšlenkou, že by se ke své původní disciplíně na skok vrátil. Profil silničního závodu, který organizátoři olympiády přichystali, se mu vůbec nezamlouval.

„Byl jsem se podívat na trasu, po které povede silniční závod v Riu a podle mě je to na mě hrozně těžké. Sám nevím, jestli ho pojedu. Je možné, že v Riu na silnici vůbec startovat nebudu,“ přiznával Slovák.

Fotogalerie

Na jaře si vyzkoušel dva závody horských kol ve Štýrském Hradci a v Teplicích a zvlášť na severu Čech ukázal, že nemusí být bez šancí. A body, které ke startu v Brazílii potřeboval, si cyklista týmu Tinkoff v Teplicích čtvrtým místem vyjel.

Poslední slovo k jeho nominaci na OH měl Slovenský svaz cyklistiky, který mohl do závodů na silnici i v terénu postavit vždy pouze jednoho jezdce.

„Peter nabídl místenku v rámci silniční cyklistiky na výměnu za start v MTB v cross country. Po skončení Tour de France má na speciální přípravu ještě čtyři týdny. Jak ho známe, nebude se chtít olympiády jen zúčastnit, ale bojovat o přední místa,“ řekl slovenským médiím předseda cyklistického svazu Peter Privara.

Závod v cross country se stejně jako před čtyřmi lety v Londýně pojede v závěrečný den her a zlato bude 21. srpna obhajovat český biker Jaroslav Kulhavý. Co ukáže Sagan?

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Tonžský taekwondista chce na zimní olympiádu jako běžec na lyžích

Pita Nikolas Taufatofua coby vlajkonoš výpravy Tongy na olympijských hrách v...

VIDEO Pita Taufatofua, který byl vlajkonošem výpravy souostroví Tonga při slavnostním zahájení letošních...

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

Keňský olympijský funkcionář byl zatčen pod postelí v bytě plném bot Nike

Ben Ekumbo

Viceprezident Keňského olympijského výboru byl v pondělí zatčen kvůli podezření z rozkrádání....

Najdete na iDNES.cz