Doporučujeme

Markéta Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová nebyly ani po svém druhém...

Markéta Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová nebyly ani po svém druhém vystoupení v olympijském turnaji spokojené. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Slukové s Hermannovou se nevedlo, Španělkám podlehly ve dvou setech

• 13
Ani druhý zápas olympijského turnaje nedokázaly české plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vyhrát. V utkání základní skupiny B prohrály se španělskou dvojicí Elsa, Liliana 15:21 a 19:21.

Po úvodní bolestné prohře proti domácímu páru čekal na české plážové volejbalistky druhý zápas.

Tentokrát ne pod denním světlem, ale pod umělým osvětlením, které zalilo stadion na Copacabaně a kvůli kterému Češky upravily i své tréninky, aby si na jiné světlo zvykly.

„V jednom místě se mi tam ten míč trochu ztrácel, ale to není žádná výmluva. Bylo to jinak moc hezké, s černou oblohou nad hlavou je to zajímavé. Není to tak typické pro beachvolejbal,“ řekla později Hermannová.

09.srpna 2016 v 03:12, příspěvek archivován: 09.srpna 2016 v 04:31

Je beach na Copacabaně. A pak je beach na noční Copacabaně. #wow pic.twitter.com/hpfE10Xf4m

Čekala je španělská dvojice Elsa, Liliana. „V tomhle složení jsme s nimi hrály jen jednou. Vyhrály jsme, ale to už je minimálně půl roku zpátky. Pro ně to byl začátek sezony po přípravě,“ vysvětlovala před zápasem Markéta Sluková. „Jsou to takové bojovnice, hrozně zkušený tým. Jeden ze dvou, co hraje ve stejném složení jako v Londýně. Bude to určitě boj,“ předpovídala.

Ale nakonec to až takový boj nebyl.

V prvních pěti minutách se sice oba páry přetahovaly o každý bod a skóre hlásilo 7:6 pro Španělky.

Pak ale přišlo první hlušší místo české dvojice a soupeřky rázem odskočily na tři body. Sluková si s Hermannovou několikrát v průběhu prvního setu vyměnila místo, ale ani to nepomohlo, Španělky první sadu ovládly 21:15.

„Španělky jsou fyzicky hodně silný tým. Hodně skáčou, jsou takové dlouhoruké. Když jsme je dostaly na příjmu do problémů, tak si to nahrály vysoko k síti a tu ruku mají takovou nečitelnou,“ hodnotila Sluková první set.

Ten druhý byl o poznání vyrovnanější. Za stavu 15:16 si Češky vzaly challenge, kterým zvrátily rozhodnutí rozhodčí a srovnaly stav. Pak dokonce chvíli vedly, skvělou práci v obraně odváděla Barbora Hermannová, blokem se blýskla i Sluková a přišla možnost na setbol za stavu 19:18. Místo ní ale Hermannová pokazila kraťas a po oddechovém času přišel naopak první mečbol pro Španělky.

A ty se nezdráhaly a hned ho proměnily.

„Mega moc to mrzí,“ řekla po utkání Hermannová. Její parťačka jí musela utírat slzy a ještě chvilku poté utěšovat v objetí.

České dvojici aktuálně patří třetí místo ve skupině B. Poslední zápas o postup do play off pak odehrají ve středu proti Argentinkám Gallayové a Klugové.

Plážový volejbal

Ženy:
Skupina B:
Elsa, Liliana (11-Šp.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:0 (15, 19), Agatha, Barbara (2-Braz.) - Gallayová, Klugová (14-Arg.) 2:0 (11, 17).

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.