Kvitová: Velké zklamání. Ale přijela jsem pro medaili a i bronz je krásný

Jízda české tenistky Petry Kvitové olympijským turnajem se zadrhla v semifinále. Česká tenistka nestačila na Portoričanku Monicu Puigovou. (12. srpna 2016) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

12 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Portoričanka Monica Puigová se chytala za hlavu a skrývala tvář do dlaní. Tenistka, která začínala sezonu na 92. místě žebříčku, bude hrát v sobotu o olympijské zlato. Zato Petra Kvitová se smiřovala s těžkou porážkou. Výborně rozehraný olympijský turnaj neovládne. Prohrála 4:6, 6:1, 3:6. „Velké zklamání,“ říkala.

Hodinu a 53 minut se na centrálním dvorci rvaly Kvitová a Puigová o možnost hrát v Riu o zlato. Vyrovnaná bitva dospěla do třetího setu - a ke klíčovému brejku za stavu 3:4.

Kvitová udělala nevynucenou chybu, Puigová se utrhla do vedení 5:3 a už ho nepustila. Zatímco ona bude první Portoričankou, která získá medaili, Češka se musí nachystat jen na boj o bronz. „V sobotu budu muset být zase zmobilizovaná,“ uvědomovala si Kvitová.

Jak jste viděla semifinále?
Nebyl to zápas, na který bych mohla být pyšná. V třetím setu, když jsem pořád dotahovala, to bylo psychicky hodně náročné. Nebylo to, co jsem si přála. Ale tenis a sport je strašně nahoru a dolů, protože jednu chvíli je člověk v euforii a za chvíli je zase dole. Převládá velké zklamání, ale doufám, že za pár hodin to bude lepší.

První set jste začala dobře. Co se pak stalo?
Já nevím, přijde mi to špatné. Začala jsem dobře, Puigová v úvodu hodně kazila a možná byla nervózní. Pak jsem si neudržela servis, což bylo důležité. To soupeřku vrátilo do zápasu a začala hrát neuvěřitelně. Já jsem byla ta druhá a nemohla jsem nic dělat, protože když mi přes síť přiletěla ta koule, tak jsem neměla ani čas reagovat. Ve druhém setu jsem převzala iniciativu a soupeřka se stáhla. V třetím to byla přetahovaná. Jeden game tak, druhý tak. Jako na houpačce.

Fotogalerie

Puigová začínala rok na 92. místě žebříčku, teď je třicátá čtvrtá. Je to složitější soupeřka, než se mohlo zdát?
Spousta lidí to jméno vůbec nezná. Do povědomí fanoušků se ještě tak rychle nedostane. Ale já jsem věděla, že je dobrá, protože jinak by se neprobojovala do semifinále. Lidé ji časem začnou registrovat. Já jsem nepodléhala dojmu, že to bude snadný zápas. Věděla jsem, že bude nebezpečná.

Jak jste se cítila?
Připadala jsem si těžší už ve čtvrtek. Únava ze zápasů se kumuluje, není to nejlepší. I tak jsem se nehýbala úplně nejhůře.

Na kurtu jste se ani neprojevovala tak hlasitě jako obvykle. Čím to?
Nevím, co na to mám říct. Necítila jsem se, že bych měla řvát. Párkrát ano, ale snažila jsem se to ubojovat uvnitř. Byl to boj sama se sebou, co mám dělat. Ne, abych zbytečně plýtvala energií.

V sobotu vás čeká boj o bronz. Je pro tenistu nezvyk sbírat se po porážce k dalšímu zápasu?
Raději bych hrála o zlato. Bronz je krásná medaile a já jsem přijela pro medaili. Doufám, že se rychle oklepu a bude lépe.

Co budete dělat, abyste zapomněla na neúspěch s Puigovou?
Nevím... Budu se snažit rozptýlit a nemyslet na tenis. To by mi jen šrotoval v hlavě ten zápas.

Nejčtenější

Další z rubriky

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....

Policie zatkla předsedu brazilských olympioniků. Je viněn z korupce

Pelé (vpravo), brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva (vlevo) a šéf kandidatury Carlos Arthur Nuzman slaví přidělení OH 2016 Riu

Brazilská policie zatkla předsedu národního olympijského výboru Carlose Arthura Nuzmana a obvinila...

Je to vzkaz, že dopovat se nevyplácí, říká čekatel na olympijský bronz

Zápasník Marek Švec skončil v olympijské soutěži do 96 kg těsně bez medaile.

Je to už víc než osm let, co po prohraném souboji o bronz na letní olympiádě v Pekingu zůstal...

Najdete na iDNES.cz