Doporučujeme

Souboj španělské basketbalistky Laury Nichollsové s Američankou Tinou...

Souboj španělské basketbalistky Laury Nichollsové s Američankou Tinou Charlesovou v úvodním olympijském utkání v Riu. (8. srpna 2016) | foto: Reuters

Americké basketbalistky v Riu ničily i španělské kandidátky na medaili

• 0
Americké basketbalistky nezaváhaly ani ve svém druhém vystoupení na olympijských hrách v Riu de Janeiro, když své možná největší soupeřky v boji o zlaté medaile Španělky přehrály jednoznačně 103:63.

Španělsku nepomohl ani dobrý výkon rozehrávačky Laii Palauové, která je klíčovou postavou českých mistryň USK Praha. Ta dala osm bodů. Druhá z opor USK Marta Xargayová se tentokrát na hřiště nedostala.

Američanky nastoupily do utkání ve velkém stylu a už v první čtvrtině získaly náskok 15 bodů. Španělsko mělo při absenci své zraněné hvězdy Sancho Lyttleové problémy hlavně s bráněním silných pivotek a na doskoku.

Ve druhé a třetí čtvrtině už sice úřadující vicemistryně světa dokázaly hrát s Američankami vyrovnanější partii, když zářila zejména Alba Torrensová, autorka 20 bodů, ale do utkání už se nevrátily.

Naopak v závěrečné čtvrtině odpadly a hvězdy z WNBA dovedly zápas k jasnému vítězství v exhibičním tempu. Navázaly tak na výhru nad Senegalem o 65 bodů.

V týmu USA dalo hned devět hráček osm a více bodů. Nejvíce Diana Taurasiová, která si připsala 13 bodů.

Basketbal v Riu

Skupina A:

Japonsko - Brazílie 82:66 (19:20, 47:33, 73:52)

Skupina B:

Španělsko - USA 63:103 (14:29, 37:54, 51:74)
Kanada - Srbsko 71:67 (21:21, 32:40, 45:57)
Čína - Senegal 101:64 (26:21, 47:38, 73:53)

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.