Lipno? Nejenom. Olympijský park bude i v Ostravě, Pardubicích a Plzni

Při hrách v Riu 2016 vznikne multisportovní olympijský park. Jeho centrem bude jihočeské Lipno. A takhle by měl podle vizualizace vypadat. | foto: www.olympic.cz

27 2016
Už více než rok se připravuje olympijský park Rio-Lipno. Domácí sídlo českých fanoušků se otevře 5. srpna. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet všechny olympijské sporty i spoustu dalších. Nebude to ale jen Lipno, kde bude možné olympiádu aktivně sledovat. Své miniparky chystá i Ostrava, Plzeň nebo Pardubice.

Lipenský park bude stát asi 65 milionů korun, o náklady se podělí hlavně sponzoři s Jihočeským krajem.

Program bude bohatý, kromě všech olympijských sportů si fanoušci budou moci vyzkoušet i řadu dalších, celkem asi padesát. Lipenský park se otevře první den Her 5. srpna a fanoušci ho budou moci zdarma využívat 17 dní. Sportovat se bude celkem v osmi lokalitách.

„Je to trochu paralela s Riem. I tady bude olympijský park i vesnice. Celý koncept je postaven hlavně pro rodiny s dětmi. Připraveno bude 108 kilometrů cyklostezek, pro děti olympijské tábory, velkoplošné obrazovky, kde bude možné sledovat české olympioniky v soubojích o medaile, i telemosty z Ria,“ říká Marek Tesař, marketingový ředitel Českého olympijského výboru.

Fotogalerie

„Vysílání bude pokrývat Česká televize a Český rozhlas, chystáme i nějaké koncerty a světelnou show,“ dodal.

V rámci doprovodného programu se bude hrát i turnaj reprezentačních družstev do 18 let v basketbalu, olympijská vítězka Eva Samková se zase představí na longboardu v pumptracku.

Fanoušci se mohou těšit i na exhibici volejbalové reprezentace dospělých nebo přílet olympioniků z Ria, který je naplánován na 16. srpna. Celý lipenský program pak uzavře 21. srpna maraton. „Rádi bychom ho měli ve stejný čas jako v Riu,“ plánuje Tesař.

Problém by neměl být ani s ubytováním, přestože už v tuhle chvíli je 70 procent ubytovacích míst v Lipně nad Vltavou obsazených. A každým dnem se procento zvyšuje.

„Zájem je velký, každým dnem bude složitější místo najít. Máme určité limity, ale ve spolupráci s Jihočeským krajem připravujeme ubytování i ve vzdálenějších oblastech, třeba v Krumlově, Velkých Budějovicích nebo Hluboké,“ říká Tesař.

Nebude to ale jen Lipno, kde čeští fanoušci nasají olympijskou atmosféru. Menší parky vzniknou i v Ostravě, Plzni a Pardubicích.

„Ten ostravský bude asi největší, bude ve třech lokalitách. Ale ani Pardubice s Plzní se nenechají zahanbit a bude to důstojná oslava olympijských her. Tamní kluby mají o park velký zájem, chtějí akci využít i jako nábor pro nové členy,“ vysvětluje marketingový šéf ČOV.

Organizátoři si od lipenského parku slibují minimálně desetitisícovou návštěvnost denně, u tří menších pak o něco nižší.

Podívejte se, jak bude vypadat olympijský park na Lipně:

Nejčtenější

Další z rubriky

Jamajčané byli v Pekingu pozitivní na clenbuterol a MOV o tom mlčel

Usain Bolt před tabulí se světovým rekordem - Jamajský sprinter Usain Bolt před...

Mezinárodní olympijský výbor zatajil a dále nevyšetřoval pozitivní dopingové testy několika...

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Najdete na iDNES.cz