Vzhůru do Ria. V olympijské aukci se vybralo na charitu přes 150 tisíc

ZÁJEZD DO BRAZÍLIE. V olympijské aukci se dražil zájezd do Ria. | foto: Reuters

16 2016
Dva zájezdy na olympijské hry do brazilského Ria de Janeira, každý pro dvě osoby, v dobročinné aukci potěšily čtenáře a fanoušky iDNES.cz. Vybraná částka 165 777 korun poputuje matkám samoživitelkám či otcům samoživitelům.

Ve čtvrtek - přesně 50 dní do startu největší sportovní akce roku - úderem deváté hodiny začala dobročinná aukce, paralelně probíhaly dvě dražby. Krátce po 16. hodině se strhl boj o druhý turnus, jehož součástí je mimo jiné účast na slavnostním zakončení olympiády na legendárním stadionu Maracaná.

Vyvolávací cena každého zájezdu byla 5 000 korun. První příhozy se objevily hned v prvních sekundách čtvrteční aukce, začínalo se pozvolna, ale během čtvrt hodiny přesáhla celková suma 50 tisíc korun. O patnáct minut později padla stotisícová hranice.

Postupně koruny přibývaly a po jedné hodině součet dosahoval téměř 140 tisíc korun. První turnus byl vydražen za 75 tisíc korun. „Lákala mě účast na olympiádě, v Riu už jsem dříve byl a je to moc pěkné město, takže jsem chtěl zažít olympijskou atmosféru. Těším se na zahajovací ceremoniál, ani nemám žádný vyhraněný sport,“ řekl čtenář s přezdívkou Rafan25. „Navíc pokud peníze skončí tam, kde mají a pomůžou konkrétním lidem v nouzi, je to pozitivní. Ale trochu mě překvapila celková částka, protože nabídka aukce byla lákavá.“

Co se dražilo?

Dva zájezdy, každý pro dvě osoby

Každý zájezd zahrnuje:

  • leteckou dopravu
  • transfery
  • ubytování s polopenzí
  • kartu pro místní dopravu
  • vstupenky na soutěže
  • vstup do Českého domu
  • dva sety oficiálního oblečení české výpravy
  • Help desk v češtině

Termíny zájezdů:

Pak po půl čtvrté nastalo hojné přebíjení mezi dvěma lidmi o druhou polovinu velké sportovní akce.Po deseti minutách se nakonec cena dostala lehce přes 90 tisíc. „Jsem šťastný, že útrata za zábavu půjde na charitu,“ řekl sportovní fanoušek, jenž si přál zůstat v anonymitě.

Co bylo vlastně ve hře? Předmětem obou dražeb byl zájezd do Brazílie v hodnotě 200 tisíc korun. Oba jsou samozřejmě pro dvě osoby a zahrnují dopravu, ubytování, polopenzi, vstupenky na olympijské soutěže, vstup do Českého domu v Riu...

Aukční balíček obsahuje také novou pestrobarevnou olympijskou kolekci s motivy legendárního běžce Emila Zátopka od firmy Alpine Pro, takže šťastní vítězové mohou být oblečení úplně stejně jako čeští sportovci. (Kompletní pravidla olympijské aukce si přečtěte ZDE.)

Cílem aukce bylo získání finančních prostředků pro Nadaci Agrofert, které jsou určeny pro financování Fondu pro rodiče-samoživitele v nouzi. Celkovou částku, kterou vítězové aukce uhradí Agrofertu, daruje tato společnost své nadaci, a tou budou prostředky použity na podporu osamělých rodičů s dětmi v tíživé životní situaci.

Fotogalerie

Jednou takovou konkrétní osobou je paní Alena. V květnu roku 2014 u paní Aleny (redakce její příjmení zná, ale na přání nezveřejňuje) zazvonila policie a když jí příslušník oznámil, že její manžel měl smrtelnou autonehodu, skoro ho nevnímala. Po tváři jí tekly slzy a když se vrátila k dětem - čtyřletému Tomáškovi a dvouleté Aničce - rozplakaly se také.

Situace se opakovala, na všechno rodina bez táty zůstala sama.

Sehnala peníze sotva na nájem, skoro neměla ani na jídlo. Díky pomoci Nadace Agrofert a jejímu Fondu pro rodiče-samoživitele v nouzi už je na tom teď paní Alena i její děti lépe.

I díky výtěžku od čtenářů iDNES.cz mohou mít příběhy dalších lidí v těžké životní situaci podobně optimistický zvrat.

Při minulé letní olympiádě šly do dražby na iDNES.cz artefakty od všech deseti českých medailistů. Nejvíc vynesl zlatý dres bikera Jaroslava Kulhavého a celková suma 576 tisíc korun, k níž později přibyl milion za zeď slávy z Českého domu v Londýně, zůstává mezi sportovními aukcemi rekordní.

Za vybavení medailistů ze zimních olympijských her v Soči před dvěma lety přispěli čtenáři iDNES.cz, který je mediálním partnerem Českého olympijského výboru, takřka 400 tisíci korun.

Padne nyní v rytmu brazilské samby rekord?

Nejčtenější

Další z rubriky

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

Kazašský vzpěrač Ilin přišel kvůli dopingu hned o dvě olympijská zlata

RUKU NA SRDCE.  Kazach Ilja Ilin je prvním vzpěračem, který dokázal v Londýně

Kazašský národní hrdina vzpěrač Ilja Ilin přišel kvůli dopingu o zlaté olympijské medaile z Pekingu...

Jamajčané byli v Pekingu pozitivní na clenbuterol a MOV o tom mlčel

Usain Bolt před tabulí se světovým rekordem - Jamajský sprinter Usain Bolt před...

Mezinárodní olympijský výbor zatajil a dále nevyšetřoval pozitivní dopingové testy několika...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz