Chcete ji vidět? Jak Krpálek tančil a ukazoval Čechům v Riu medaili

12 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Český dům ve čtvrti Barra se pořádně zaplnil. Venku kapela roztáčela jihoamerické rytmy, do tmy Rio de Janeira zářila obří karikatura Emila Zátopka. A pak přišel host nejcennější. Judistický silák, dobrá duše – a od čtvrtka i olympijský vítěz. Lukáš Krpálek!

Tančil tak, jako by olympijské zlato nezískal v judu, ale právě v téhle disciplíně. Lukáš Krpálek dováděl, vlnil se a řádil, povzbuzován nejslastnějším pocitem v kariéře. Byla to důstojná oslava, když dorazil mezi své krajany. V Česku tou dobou bylo po druhé hodině ráno, v Riu končil jeho zlatý čtvrtek.

„Pojďte, jdeme dělat špalír,“ hecoval přihlížející tenista Radek Štěpánek, jeden z mnoha olympioniků na místě. Nejprve proklusala posádka „party busu“, jak sám Krpálek nazval dopravní prostředek, kterým se z vesnice dopravil do Českého domu.

Fotogalerie

A pak přišel on. Nechtěl pustit národní vlajku, parádně se bavil. Když vešel dovnitř, uslyšel bouřlivé skandování svého jména: „Luuuuukáš Krpááálek!“ A on, hrdina okamžiku, byl za každý hlas vděčný: „Hrozně moc si vážím těch, co mi fandili a drželi palce.“

No a co by to bylo za oslavu, kdyby nezazněla otázka od čerstvého vítěze: „Chcete ji vidět?“ Jistě, zlatá medaile se dočkala další salvy potlesku. Krpálek měl po boku trenéra Petra Lacinu, svého kouče; spolu pro publikum okomentovali i poslední minutu vítězného finále. „Já si myslel, že mi vypadaly zuby,“ popsal Krpálek chvíli, kdy si v bitvě s Gasimovem „nafackoval“ o tatami.

Emoce gradovaly ve dvou chvílích: když všichni opět uctili památku zesnulého judisty Alexandra Jurečky, Krpálkova velkého kamaráda, jehož fotografii měl u sebe celý zlatý den. A pak jako překvapení přišel videovzkaz od nejbližších. Na velkoplošné obrazovce se ukázala jeho choť Eva s malinkým synem Antonínem: „Čau táto, jsme na tebe pyšní!“

A to byli v Českém domě všichni. Jak by ne. Čtvrtek končil, ale tady noc teprve začínala. I černá obloha v Riu měla najednou zlatý odstín.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Přiznání. Organizátoři olympiády v Riu prý podplatili Bubku i Popova

S ÚSMĚVEM. Sergej Bubka právě přijel na Valné shromáždění Evropských...

VIDEO Bývalý guvernér státu Rio de Janeiro u soudu přiznal, že kupoval hlasy členů Mezinárodního...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER LOGISTIKY – VÝROBNÍ SPOLEČNOST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 44 000 - 52 000 Kč

Najdete na iDNES.cz