Doporučujeme

Jordánský taekwondista Ahmad Abughauš (vlevo) ve finálovém souboji kategorie do...

Jordánský taekwondista Ahmad Abughauš (vlevo) ve finálovém souboji kategorie do 68 kg s Rusem Alexejem Denisenkem na OH v Riu. | foto: Reuters

Jordánsko získalo první medaili z OH, rovnou zlatou v taekwondu

• 0
Jordánský taekwondista Ahmad Abughauš porazil ve finále kategorie do 68 kg Rusa Alexeje Denisenka a získal pro svou zemi historicky první olympijskou medaili. Britská reprezentantka Jade Jonesová obhájila ve třídě do 57 kg olympijské vítězství z Londýna.

Abughauš přiveze do Jordánska první olympijskou medaili, a to hned zlatou, díky výhře 10:6. Denisenko si polepšil oproti posledním hrám v Londýně, odkud si odvezl bronz. Tu v Riu vybojovali Španěl Joel González a Korejec I Te-hun.

Jonesová ve finále porazila Španělku Evu Calvovou. Dnes se Britka rychle se ujala vedení 6:0 a třebaže ji stříbrná medailistka z posledního světového šampionátu Calvová dostihla, nakonec odskočila na jasný výsledek 16:7. Bronzovou medaili získaly Kimia Zenúrinová z Íránu a Egypťanka Hedaja Vahbaová.

Taekwondo v Riu - výsledky

Muži
Do 68 kg:
1. Abughauš (Jor.), 2. Denisenko (Rus.), 3. González (Šp.) a I Te-hun (Kor.), 5. Achab (Belg.) a Contreras (Ven.), 7. Ghofran (Egypt) a Tazegül (Tur.).

Ženy
Do 57 kg:
1. Jonesová (Brit.), 2. Calvová (Šp.), 3. Zenúrinová (Írán) a Vahbaová (Egypt), 5. Asemaniová (Belg.) a Glasnovicová (Švéd.), 7. Bakkalová (Mar.) a Harnsujinová (Thaj.).

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.