Méněcenná soutěž? Tyčkařek se dotkla slova Isinbajevové

Tři nejlepší tyčkařky olympijského Ria: zleva zlatá Ekaterini Stefanidíová, stříbrná Sandi Morrisová a bronzová Eliza McCartneyová. | foto: AP

20 2016
Řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová nemá pocit, že by při triumfu na olympijských hrách získala méně hodnotnou zlatou medaili kvůli tomu, že na startu nebyla Jelena Isinbajevová.

Světové rekordmance znemožnila účast v Riu de Janeiro mezinárodní federace IAAF v rámci trestu pro ruský svaz kvůli dopingovým praktikám v zemi.

Dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa na to konto prohlásila, že při její absenci nebudou ve hře plnohodnotné medaile, a zopakovala to ještě těsně před olympijským finále, když oznámila konec kariéry.

„Mně ale nepřipadá, že by ta medaile byla nějak nekompletní,“ podotkla Stefanídiová.

Na prohlášení Isinbajevové ji mrzelo, že s ním mířila na soupeřky, které s rozhodnutím o její neúčasti neměly nic společného. „Myslím, že každá z nás by byla ráda, kdyby tady byla, kdyby měla možnost ji porazit. Ale je to takhle a my s tím nemáme nic společného,“ řekla nová šampionka.

Ruská světová rekordmanka se dočkala kritické reakce i od dalších finalistek olympijského závodu. „Její poznámky lze brát jako nemístné a neuctivé vůči všem, kteří tam dnes byli,“ řekla stříbrná medailistka Sandi Morrisová, jež stejně jako Stefanídiová překonala 485 centimetrů. „Přitom ona je někdo, ke komu jsem celý život vzhlížela, a docela mě zklamalo, co jsem slyšela,“ dodala.

„Myslím, že jako sportovkyně s tolika světovými rekordy a tituly by takové věci říkat neměla. Nedovedu si představit, že by něco takového o svých soupeřích prohlásil Usain Bolt,“ podotkla německá tyčkařka Lisa Ryzihová.

A připojila se i její krajanka Martina Strutzová. „Absolutně přehnané. A kromě toho, ani před čtyřmi lety Jelena žádné zlato nevyhrála,“ připomněla londýnský závod, ve kterém Isinbajevová obsadila až třetí místo a neobhájila tituly z Atén a Pekingu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Jamajčané byli v Pekingu pozitivní na clenbuterol a MOV o tom mlčel

Usain Bolt před tabulí se světovým rekordem - Jamajský sprinter Usain Bolt před...

Mezinárodní olympijský výbor zatajil a dále nevyšetřoval pozitivní dopingové testy několika...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz