Se Zátopkem v zádech. Legenda bude dohlížet na Český olympijský dům v Riu

Vizualizace budoucí podoby Českého domu | foto: ČOV

27 2016
V Londýně byl Český olympijský dům zvolen agenturou AP jako ten vůbec nejlepší. Za sto dní se otevře ten v brazilském Riu a má podobné ambice. Na místo, kde se budou setkávat sportovci s rodinami a veřejností bude dohlížet i šestimetrový panáček Emila Zátopka. „Bude nad vstupem, takže ho všichni uvidí,“ říká Marek Tesař, marketingový ředitel Českého olympijského výboru.

Český dům se bude nacházet v oblasti Barra da Tijuca, asi patnáct kilometrů od olympijského parku. Právě tady bude probíhat nejvíc sportovních událostí včetně basketbalu, juda, tenisu nebo dráhové cyklistiky. Otevřen bude pro veřejnost od 5. do 21. srpna asi od 11 hodin do půlnoci. Fanoušci se mohou těšit na oslavy medailí, bohatý catering nebo ochutnávky piva.

Výhodou oproti Londýnu nebo Soči bude právě vzdálenost. V Británii museli na nejbližší sportoviště dojíždět fanoušci složitě metrem, v Soči pak byl Český olympijský dům ještě dál. „Navíc je to v chráněném území, takže i co se týče bezpečnosti je to fantastická volba,“ je přesvědčen generální sekretář ČOV Petr Graclík.

Sídlo českých fanoušků se nachází v oblasti, kde je situováno pět tisíc brazilských zaměstnanců v kancelářích.

Plán Českého olympijského výboru? Předělat Brazilce na české fanoušky.

„Očekáváme, že tihle lidé budou Český dům navštěvovat poměrně často a my se je tam budeme snažit s majiteli českých firem udržet a udělat z nich české fanoušky,“ říká Tesař a dodává: „Doufáme, že je přetočíme. Připravujeme pro ně různé akce, které by je měly přitáhnout, tak snad budou jejich druhou volbou čeští reprezentanti. Pro Brazilce budeme mít i vysílání v portugalštině, ale chceme se zaměřit i na další zahraniční fanoušky.“

Pro ty české bude v Českém domě probíhat kontinuální vysílání České televize a Českého rozhlasu. „Chceme jim dát podobný servis, jaký měli v Londýně nebo v Soči,“ plánuje marketingový šéf ČOV.

Fanouškovská zóna nebude tak velká jako Londýně, kde jí navštívilo kolem 80 tisíc lidí. V Brazílii se tak vysoká návštěva nečeká. „S tolika návštěvníky nepočítáme, v Londýně žije 40 tisíc Čechů. V Riu taková krajanská komunita není,“ ví předseda ČOV Jiří Kejval.

Nejčtenější

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

Policie zatkla předsedu brazilských olympioniků. Je viněn z korupce

Pelé (vpravo), brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva (vlevo) a šéf kandidatury Carlos Arthur Nuzman slaví přidělení OH 2016 Riu

Brazilská policie zatkla předsedu národního olympijského výboru Carlose Arthura Nuzmana a obvinila...

Najdete na iDNES.cz