Atleti představili dresy pro Rio. Povedly se, říká tyčkař Kudlička

DRESY PRO RIO. Novou kolekci si vyzkoušeli (zleva) Tomáš Staněk, Jan Kudlička, Tereza Vokálová, Nikola Bendová, Filip Sasínek i Michaela Hrubá. | foto: Český atletický svaz

27 2016
Čeká je ještě evropský šampionát v Amsterdamu, který začíná 6. července, přesto už atleti vědí, v čem poletí do Ria. Český atletický svaz v pondělí odpoledne představil novou kolekci atletických dresů, ve které budou Češi na olympijských hrách v Brazílii soutěžit. „A moc se mi to líbí,“ říká tyčkař Jan Kudlička.

První, co na nové kolekci zaujme, jsou výrazné grafické detaily, které oblečení oživují a zdůrazňují těla sportovců v pohybu. Zároveň je nová souprava udělaná tak, aby sportovce podporovala v maximálním výkonu a nijak je neomezovala. „Šortky drží...“ hlásí sprinterka Nikola Bendová. „...a podprsenka taky,“ doplní ji se smíchem čtvrtkařka Tereza Vokálová.

„Nová inovativní, lehká technologie NikeAeroswift s revolučním vláknem odvádí pot o 44 % procent lépe než předchozí modely a také schne o třetinu rychleji,“ píše se v prohlášení Českého atletického svazu.

Všechno oblečení je přitom v souznění s ochranou životního prostředí vyrobeno z recyklovaného polyesteru.

Fotogalerie

„Hlavním cílem bylo zjednodušit konstrukci dresu ve snaze minimalizovat váhu. To se podařilo díky pokročilým výrobním procesům,“ vysvětluje svaz.

Testování nové kolekce probíhalo hodiny v aerodynamických tunelech, které pomáhají snížit největší možný odpor sportovce. S touhle technologií nejprve přišli sprinteři, teď už se ale používá napříč všemi běžeckými disciplínami.

„Velice si ceníme spolupráce s Českým atletickým svazem, který vychovává a podporuje špičkové sportovce,“ říká Lucie Grošaftová z Nike. „Jsme rádi, že můžeme našim atletům poskytnout dresy vyrobené za pomocí nejnovějších technologií a věřím, že jim pomůžou posunout jejich výkony opět na další úroveň. Těším se, až budeme společně slavit jejich další velké úspěchy,“ dodává.

Sprinterka Nikola Bendová v novém atletickém dresu pro olympijské hry v Rio de...

Sprinterka Nikola Bendová v novém atletickém dresu pro Rio

Firma Nike šije Českému atletickému svazu oblečení už pěknou řádku let a tahle spolupráce bude minimálně dalších osm let pokračovat.

„Jsem rád, že kvalitou kolekce se nyní stavíme k velkým zemím jako je Velká Británie, Spojené státy americké, Německo nebo Kanada, “ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

Kromě dresů samotných sportovců představil svaz i kolekci pro fanoušky. „Máme pro ně přichystaná speciální trička a mikiny, kterými se mohou identifikovat se svými oblíbenými atlety a být hrdi na své vzory,“ uvádí ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků.

Janků zároveň chce, aby byli čeští fanoušci pro sportovce lépe rozpoznatelní. „Takhle je v hledišti poznají na první pohled,“ vysvětluje.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Tonžský taekwondista chce na zimní olympiádu jako běžec na lyžích

Pita Nikolas Taufatofua coby vlajkonoš výpravy Tongy na olympijských hrách v...

VIDEO Pita Taufatofua, který byl vlajkonošem výpravy souostroví Tonga při slavnostním zahájení letošních...

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Najdete na iDNES.cz