Tenisový pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek přehrál v souboji o bronz z mixu...

Tenisový pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek přehrál v souboji o bronz z mixu Indy Mirzaovou a Bopannu. (14. srpna 2016) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10. DEN OH: Sprinterům dál vládne Bolt, mix Hradecká, Štěpánek má bronz

• 170
Olympijský běh na 100 metrů potřetí vyhrál Usain Bolt, atletický program v Riu navíc přinesl nový světový rekord na 400 metrů. Česká výprava má další olympijskou medaili. Tenisový pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek přehrál v souboji o bronz Indy Mirzaovou a Bopannu.

Atletické soutěže na olympijských hrách mají za sebou první velkolepou noc, a to hned se dvěma vrcholy. Předehru očekávanému finále na 100 metrů přinesl závod čtvrtkařů. Jihoafričan Van Niekerk zaběhl ve finále čas 43,03 sekundy, čímž překonal 17 let starý světový rekord.

On-line reportáž

Olympijský den jsme sledovali podrobně

Jamajský sprinter Bolt do své sbírky přidal sedmou zlatou olympijskou medaili. V Pekingu 2008 i v Londýně 2012 vyhrál stovku, dvojnásobnou trať i štafetu na čtyřikrát sto metrů. Teď položil dobrý základ pro další hattrick - 100 metrů v Riu ovládl v čase 9,81.

Postup do výškařského finále si vybojoval Jaroslav Bába (více o noční atletice).

Trať maratonu má za sebou Eva Vrabcová-Nývltová. Osobní rekord nepřekonala a doběhla na 26. místě (více čtěte zde). „Jsem spokojená,“ říkala za cílem, „je to výsledek, který si můžu vyvěsit a za který se nemusím stydět.“ (celý rozhovor)

Pozornost českých sportovních fanoušků mířila - opět - na tenisové kurty. Lucie Hradecká a Radek Štěpánek vybojovali bronzovou medaili ve smíšené čtyřhře. Indický pár Sania Mirzaová, Rohan Bopanna přehráli 6:1, 7:5 (více zde).

„Nám to zní jako zlato! Máme sice bronz, ale cítíme se úplně zlatě,“ vykládal Radek Štěpánek (rozhovor s bronzovým párem).

Nádhernou bitvu svedli o zlato v mužské dvouhře Brit Andy Murray s Juanem Martínem del Potrem z Argentiny. Vyhrál Murray a stal se prvním hráčem v historii her, kterému se podařilo obhájit triumf ve dvouhře (podrobnosti).

Sedmnáctiletý střelec Filip Nepejchal sice nepostoupil z kvalifikace v libovolné malorážce na třikrát čtyřicet ran, ale skončil jednadvacátý a připsal si svůj nejlepší výsledek na hrách (o střelecké soutěži si přečtěte zde).

Hostem olympijského studia byl střelec Miroslav Varga

Že prý se flákám, glosoval svou kulometnou střelbu

Soutěžily i Soňa Bernardová a Alžběta Dufková v synchronizovaném plavání dvojic. V kvalifikaci jsou po volném programu šestnácté, do finále postoupí po technickém programu 12 nejlepších dvojic (více zde).

Na gymnastickém stadionu znovu zářila dívka s mašličkou. Simone Bilesová po triumfech ve víceboji a v družstvech získala v přeskoku už třetí zlatou olympijskou medaili v Riu. Sen o pěti prvních místech stále žije (o gymnastice čtěte zde).

Výsledky českých sportovců

TENIS: mix - zápas o třetí místo: Hradecká, Štěpánek - Mirzaová, Bopanna (Indie) 6:1, 7:5 BRONZ

STŘELBA: puška 50 m, tři polohy - kvalifikace: Filip Nepejchal - 21. místo

ATLETIKA: maraton: Eva Vrabcová-Nývltová - 26. místo. Muži - výška - kvalifikace: Jaroslav Bába - 12. místo, postup

SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ: dvojice - kvalifikace: Soňa Bernardová, Alžběta Dufková - 16. místo

, ,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.