Vojtíka zmohla nervozita. Devadesát tisíc lidí, to je síla, řekl

Jiří Vojtík - PROTEST. Český reprezentant Jiří Vojtík si finále běhu na 400 metrů na halovém mistrovství Evropy v Birminghamu nezajistil. Připravil ho o něj večerní italský protest. | foto: Tibor AlföldiČTK

18 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Silného protivníka měl v rozběhu na 200 metrů český sprinter Jiří Vojtík. Jak přiznal po doběhu, na stadionu jej přepadla ohromná nervozita. Horší závod na nervy jsem nezažil," přiznal.

Jiří Vojtík svým výkonem 21,05 hodně zaostal za svým výkonem z minulé olympiády v Aténách. V Řecku skončil třiatřicátý časem 20,79, v Pekingu jeho čas stačil na 41. místo.

Přes jednu olympijskou zkušenost Vojtík přiznal, že byl před závodem hodně nervózní. "Horší závod na nervy jsem ještě nezažil," řekl.

"Když se na vás dívá okolo devadesáti tisíc lidí, z toho až mrazí. Navíc tušíte, že se na vás dívá řekněme třetina republiky, která kvůli vám vstává, a zbytek ráno ve zprávách - s tím se těžko běží."

Přestože se snažil od pocitu oprostit, ne zcela se to podařilo. "Já jsem si to snažil nepřipouštět a chtěl jsem se soustředit jen na závod. Ale uvnitř to je stále. Holt mi to dneska nevyšlo tak, jak jsem chtěl. Ale to je sport."

Vojtíkovi nenahrál ani los rozběhu, který jej poslal do první dráhy. "Štvalo mě, že se běželo v devíti lidech," prozradil.

"Obikwelu sice nakonec nenastoupil, ale já byl v jedničce. A s mojí postavou běžet v první dráze je hodně těžké," vysvětloval.

"Kdyby se běželo v osmi lidech, tak se začíná od druhé dráhy, a to by bylo o něčem jiném. Tam se dá běžet po lajně, to v jedničce nemůžete. Tam je mantinel, a toho kdybych se dotkl, tak se maximálně rozmáznu."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz