Tyčkařka Baďurová dorazila na letiště poslední. Před odletem ještě trénovala

Tyčkařka Kateřina Baďurová dorazila k odbavení směr Peking jako úplně poslední, rovnou z tréninku. | foto: Ivana Roháčková

6 2008
Na letiště dorazila jako úplně poslední. U odbavovací přepážky na ni čekal už jen její přítel Tomáš Janků, ona sama přijela rovnou z tréninku. Tyčkařka Kateřina Baďurová totiž využila pěkného počasí a na Julisce ještě pilovala techniku. "Vykoumal to trenér, prý budou dnes dobré povětrnostní podmínky," usmála se Baďurová těsně před odletem na olympiádu do Pekingu.

Zatímco ostatní dnes měli starosti, aby nic nezapomněli zabalit poslední důležité věci, tyčkařka Kateřina Baďurová šla ještě trénovat.

K odbavení směr Peking tak dorazila jako úplně poslední. "Nervózní z toho, že to nestihnu? To jsem nebyla," smála se Baďurová. "Vždycky to řeším takhle na poslední chvíli. Jsem na to zvyklá," odpovídala v klidu.

Poslední trénink před odletem věnovala dopilování rozběhu. "Potřebovala jsem vyzkoušet celý rozběh, který půjdu v závodě. Všechno klaplo, jak mělo," dodala pětadvacetiletá atletka.

Sympatická černovláska je loňskou vicemistryní světa z Ósaky. Tam vytvořila český rekord v hodnotě 475 centimetrů. Letos ale kvůli zranění a operaci křížových vazů šla pouze jediný závod - červencový nominační v Plzni. Na něm splnila výkonem 435 centimetrů olympijský B limit.

"Od té doby jsem se posunula v tom, že jsem získala hlavně nějakou jistotu. Že neprobíhám zbytečně každý druhý skok a nebojím se tolik skákat."

Olympijský závod (16. a 18. srpna) bude jejím prvním ostrým startem v sezoně. Baďurová má skromné ambice. "Pochopitelně dostat se z kvalifikace a postoupit do finále. To je další postupný krok," uvedla s tím, že je na vrchol sezony připravena v rámci možností.

"Stoprocentně připravená bych byla, kdybych neměla to zranění. Vzhledem k tomu, co se stalo, jsem na tom nejlíp, jak můžu být," uvedla přítelkyně výškaře Tomáše Janků.

Sama si nedokáže tipnout svůj výkon. "Nedokážu to odhadnout. Věřím, že přidám něco k těm 435. Kvalifikační limit bude něco kolem 455, 460. Ale to asi nebude třeba skočit."

Jasnou favoritkou olympijské soutěže bude světová rekordmanka Jelena Isinbajevová. Může Rusku někdo porazit? "Je to sport, může se stát cokoliv. Ona taky někdy zakládá na třetí pokusy, někdy lehce lízne laťku, nebo může spadnout. Je tak šest sedm holek, co mají letos skočeno 470. Ale myslím, že když bude Jelena skákat dobře, nikdo jí nemůže porazit," uzavřela Baďurová.

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Najdete na iDNES.cz