Talenti jsou. Jen musí víc makat, říká desetibojař Dvořák

Tomáš Dvořák - Desetibojař Tomáš Dvořák při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz. | foto: David Votruba, iDNES.cz

13 2008
O svých zkušenostech z komentování přímého televizního přenosu, o budoucnosti českého desetiboje, ale i plnění nominačního limitu pro olympijské hry v Pekingu hovořil Tomáš Dvořák se čtenáři iDNES.cz. Tradičně dobře naladěný atlet pražské Dukly, který před dvěma dny oslavil 36. narozeniny, si na rozhovor odskočil mezi dvěma tréninkovými bloky.

Bývalý světový rekordman Tomáš Dvořák pomalu uzavírá svou vrcholovou kariéru. Momentálně se více věnuje tréninku mladých atletů, sám se však udržuje v dobré kondici. Navíc před sebou má stále ještě jednu výzvu - splnit nominační limit 8 000 bodů pro Peking.

.tomáš dvořák odpovídal zde

"Budu mít tři příležitosti - 19.-20. června v Kladně, o deset dní později na Evropském poháru ve Finsku a v červenci na mistrovství republiky v Houštce," láká Dvořák své fanoušky do ochozů.

. Předolympijské on-line rozhovory

Jak ale o chvíli později přiznal, nejdůležitější pro něj bude mítink v Kladně, kde by měl startovat také momentálně se zotavující Roman Šebrle. "(Jeho stav) mi dělá starosti též. Nicméně je bojovník a určitě bude bojovat," povzbuzuje na dálku svého desetibojařského kolegu.

Bronzový olympionik z Atlanty 1996 přiznává, že v Česku může nastat útlum dobrých desetibojařů. "Nějaká pauzička se dá předpokládat. Ale snad nebude trvat moc dlouho," usmál se. Talentů je prý dost. "Jsou. Jen musí makat," dodal, ale jmenovat nikoho nechtěl.

Otec tří dcer si na březnovém halovém ME vyzkoušel poprvé roli spolukomentátora České televize. Nervózní prý nebyl. "Plus je to, že tam nejsem vidět. Ale se svým slovním projevem musím něco udělat. A mám být drzejší," kometoval Dvořák svou televizní zkušenost.

Dvořák byl hostem on-line rozhovoru na iDNES.cz podruhé během posledních šesti měsíců. Už v listopadu si kvůli svým stálým zdravotním problémům od jednoho ze čtenářů vysloužil porovnání s Vladimírem Šmicerem. "Myslím, že podobných smolařů je více," kontroval Dvořák. "O mně se jen více píše," dodal se smíchem.

Atletovy zdravotní patálie jsou díky jeho vstřícnému vztahu k novinářům notoricky známé. V předolympijském seriálu zmiňme proto jenom jeho poslední dva olympijské starty. V roce 2000 na OH v Sydney jej zdravotní trable připravily o druhou olympijskou medaili, na OH 2004 odstupuje hned po první disciplíně...

Bronzový medailista z OH 1996 v Atlantě vede v Dukle stále se rozrůstající skupinku talentovaných atletů. Dokonce s nimi uzavřel sázku: až jej v desetiboji někdo překoná, okamžitě skončí s aktivní kariérou.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Najdete na iDNES.cz