Tajemství své psycholožky Kostelecký čtenářům nevyzradil

David Kostelecký (vlevo) se potkal na oslavě v Českém domě s tenistou Tomášem Berdychem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Uprostřed oslav v Českém olympijském domě si zlatý střelec David Kostelecký vyšetřil skoro hodinu, aby odpovídal čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru. S radostí si četl spoustu gratulací, dělal mezi čtenáři osvětu o zákonitostech svého sportu, ale jedno tajemství si nechal pro sebe: vůbec nemluvil o své spolupráci s psycholožkou.

"Moc se omlouvám, ale slíbil jsem, že nebudu nikdy zveřejňovat, co mě paní doktorka učí. Je to její know how," vzkázal. Konzultacím však hodně věří, s doktorkou Evou Šauerovou si prý denně telefonoval a při olympijském závodě s ní mluvil před každou částí závodu.

Do včerejška téměř neznámý sportovec prožívá bláznivý den. Olympijské zlato obrátilo jeho život naruby; dostal vtipnou gratulaci od ministra vnitra Langera, spoustu blahopřání mu posílali z domova i neznámí fandové a při oslavách v Českém olympijském domě v Pekingu byl doslova na roztrhání.

. Čtěte odpovědi Davida Kosteleckého

Jen cesta hlavním sálem do kanceláře k on-line rozhovoru trvala více než deset minut. Každý se s ním chtěl vyfotografovat, získat podpis, prohodit slovo.

Už byl skoro ve dveřích, na stránkách iDNES.cz už naskakovaly první otázky od čtenářů, když se šampion zastavil s bývalou tenistkou Helenou Sukovou. "Tenis jsem hrál od sedmi let a relaxuji při něm dodnes. Společná fotografie je pro mě velkou cenností," řekl, když nadiktovat tenistce adresu, aby mu snímek mohla poslat.

Ačkoliv nebyl rozhovor dopředu avizován, mezi čtenáři byl o olympijského šampiona obrovský zájem. Do systému naskákala za pár minut téměř stovka dotazů, na všechny nešlo odpovědět.

David Kostelecký na sebe prozradil, že je zdatným čtenářem knížek, v nichž hledá odreagování při závodech. Představil své řemeslo a svěřil se i s tím, že ve svém sportovním oboru také podniká jako prodejce sportovních zbraní.

Nejvíce si užíval gratulace, kterých se sešlo velké množství a nechyběly mezi nimi ani lichotky od fanynek, kterým byl 33letý svobodný sportovec velmi sympatický.

"Už je půlnoc a všichni v Českém domě na mě čekají," loučil se na závěr. "Děkuji všem, kdo mi fandili a drželi pěsti. Jsem rád, že jsem pro Čechy získal zlatou medaili."

. Dnešní den vstoupí do dějin alchymie!

Dopis od ministra vnitra

Císař Rudolf II a všichni jeho alchymisté se obracejí v hrobě! Dlouhá léta se pokoušeli najít tajemnou formuli na výrobu zlata.

Marně!

Gratuluji k jejímu nalezení!

Kosteleckého formule na výrobu zlata zní: Vezměte olovo, předtím rozdělené do mnoha malých kuliček, asfalt ulitý do tvaru kotouče, pekingský smogový déšť a vše smíchejte stočtyřicetšestkráte dohromady!

Gratuluji k obrovskému úspěchu a děkuji za skvělou reprezentaci České republiky!

Ivan Langer

Nejčtenější

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz