Stolní tenistka Hadačová postoupila na OH do prvního kola

Dana Hadačová - Česká stolní tenistka Dana Hadačová. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2008
Česká stolní tenistka Dana Hadačová postoupila z kvalifikace do prvního kola olympijského turnaje. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Hodonína dnes porazila 4:0 na sety v oficiálním čase 21 minut Zejnu Šabanovou z Jordánska.

Příští soupeřkou jediné české stolní tenistky v Pekingu bude Běloruska Veronika Pavlovičová, jež byla nasazena přímo do prvního kola.

Výsledek:
Ženy:
Dvouhra - kvalifikace:

Hadačová (ČR) - Šabanová (Jord.) 4:0 (3, 6, 8, 5).

Čínští stolní tenisté podle očekávání získali double v premiérové olympijské soutěži družstev. Nedělní úspěch svých reprezentačních kolegyň dnes napodobil mužský výběr, který ve finále porazil hladce 3:0 na zápasy Německo.

Nejlepší Evropan Timo Boll sice proti druhému hráči světa Ma Linovi uhrál set a jednu sadu vyhrál společně s Christianem Süssem rovněž ve čtyřhře, ale jinak domácí reprezentanti dominovali. Čína tak získala už osmnáctou z dvaadvaceti zlatých olympijských medailí, které se ve stolním tenise zatím udělovaly. Na olympiádě byl pingpong poprvé v roce 1988 v Soulu.

Bronzovou medaili získali korejští reprezentanti. Pomohl jim k tomu obhájce olympijského zlata ve dvouhře Rjo Sung-min, který našel ztracenou formu a v utkání s Rakouskem vybojoval pro svůj tým třetí bod.

Olympijský šampion z Atén se v Pekingu zatím trápil, když prohrál pět ze sedmi zápasů včetně duelu s Rakušanem Robertem Gardosem v utkání o bronz.

V jeho druhém zápase v boji o medaili ho čekal rakouský reprezentant s čínskými kořeny Čchen Wej-sing a Rjo Sung-min se konečně ukázal v nejlepší formě. Přestal kazit jednoduché míče a místo toho dostával na druhou stranu stolu i zdánlivě nemožné údery. Vyhrál 3:0 na sety a definitivně rozhodl o vítězství Korejců 3:1 na zápasy.

Výsledek - družstva:
Muži - finále:
Čína - Německo 3:0

Wang Chao - Ovtcharov 3:0 (4, 8, 7), Ma Lin - Boll 3:1 (7, -8, 4, 7), Wang Li-čchin, Wang Chao - Süss, Boll 3:1 (-11, 5, 8, 7).

Muži - o 3. místo:
Korea - Rakousko 3:1

O Sang-un - Schlager 3:1 (-10, 5, 8, 5), Rjo Sung-min - Gardos 1:3 (-12, -8, 11, -5), Jun Če-jong, O Sang-un - Čchen Wej-sing, Gardos 3:0 (8, 4, 11), Rjo Sung-min - Čchen Wej-sing 3:0 (9, 5, 7).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Najdete na iDNES.cz