Štěpánek: Olympiádu si chci užít, bude to velký zážitek

8 2008
Tenista Radek Štěpánek se v devětadvaceti letech dočká svého premiérového startu na olympijských hrách. Podle žebříčků nejlepší český tenista současnosti se před čtyřmi roky z účasti na turnaji v Aténách omluvil, letos však pozvánku přijal a momentálně už se pilně připravuje v čínské metropoli.

Tam dorazili společně s přítelkyní Nicole Vaidišovou ve čtvrtek večer, jako poslední členové české tenisové skupiny.

"Určitě to bude velký zážitek. Už jen ten příjezd a všechny ty procedury, akreditace a kontroly. Člověk si hned uvědomí, jak neuvěřitelná práce to je, dát to dohromady. Mám z toho velký respekt," řekl Štěpánek novinářům po dnešním tréninku.

Ke svému čtyři roky starému rozhodnutí nestartovat na OH se moc vracet nechtěl. Přiznal ale, že si nemohl být jistý, že šanci startovat pod pěti kruhy ještě dostane. "Nevěděl jsem, jestli budu mít potřebnou výkonnost a dostanu se do tohohle turnaje. Když jsem se tam ale dostal, tak jsem se rozhodl jet. Jednou za život by to člověk měl zažít," uvedl rodák z Karviné.

S ohledem na to, že jej první zápas čeká v neděli nebo v pondělí, rozhodl se zúčastnit i pátečního slavnostního zahájení her. Stejně jako všichni ostatní tenisté. "Vychází nám to dobře. Na plochu jdeme jako jedni z posledních, takže tam nestrávíme moc velkou dobu. Určitě to bude zážitek," řekl Štěpánek, jenž si zatím organizaci her pochvaluje. "Zatím jde vše jako po másle. Jsem tu ale jen pár hodin," podotkl.

Aktuální česká jednička, turnajová šestnáctka, se v prvním kole utká s Francouzem Michaelem Llodrou, kterého porazil ve všech třech dosavadních vzájemných zápasech. "Je to velice těžký soupeř, který se bude tlačit k síti. Už jsem s ním párkrát hrál, takže vím, co mohu očekávat," řekl Štěpánek na adresu 39. hráče světa.

Jeho soupeři by mohl svědčit i rychlý povrch kurtů. "Pro všechny to ale bude stejné. Ještě mám jeden den na to, abych se připravil, a pak jdeme na to," uvedl.

Štěpánek se v Pekingu představí společně s Tomášem Berdychem i ve čtyřhře, v které se osvědčený daviscupový pár utká s brazilskými deblisty Marcelem Melem a Andrem Sa. Vítěz dvanácti deblových turnajů nedává přednost ani jedné soutěži. "Jsme tady pro obě a v obou chceme uspět. Ať by to byla dvouhra, nebo čtyřhra, bylo by to super. Přijeli jsme reprezentovat. Je to největší sportovní událost za čtyři roky," podotkl Štěpánek.

Fakt, že tentokrát nebudou tenisté bojovat o velké prize money a vysoké body do žebříčků, se podle něj na hře neprojeví. "Uvolněnější to nebude. Je to jiné než ostatní turnaje, ale až to začne, tak každý bude chtít vyhrát a uspět," předpokládal Štěpánek.

Autoři: ,

Nejčtenější

Zrádné bakterie i riziko úžehu. Jak Tokio chystá hry a co ho trápí

ZKOUŠKA TOKIA. Závody dálkových plavců naznačily, že přes den se v japonské...

Zákeřné bakterie ve vodě určené pro olympijské soutěže. A zničující vedra ohrožující zdraví...

Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz