Špotáková se v kvalifikaci nezdržela. Hodila a postoupila

Barbora Špotáková v kvalifikaci oštěpařek. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

19 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Oštěpařka Barbora Špotáková splnila na jedničku svůj plán. Hned prvním kvalifikačním hodem 67,69 bohatě splnila postupový limit a probojovala se do finále soutěže. Do bojů o medaile se naopak nepodívají dálkařka Denisa Ščerbová a druhá oštěpařka Jarmila Klimešová, které kvalifikace nezvládly.

Barbora Špotáková přesně splnila v oštěpařské kvalifikaci svůj plán. Příliš se na ploše stadionu nezdržovat a pokud možno si zajistit postup do finále prvním hodem.

Prvním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 67,69 a mohla odejít. "Bylo to úplně skvělé, jsem maximálně spokojená," řekla Špotáková po kvalifikaci. "Až takhle jsem si to nepředstavovala ani v té nejlepší variantě. Myslela jsem, že hodím nějakých třiašedesát," přiznala překvapení ze svého kvalifikačního výkonu.

Na výkon české atletky ale razantně odpověděla ve druhé kvalifikační skupině Němka Chritina Obergföllová hodem 67,52. Finále oštěpařek slibuje napínavou podívanou.

Druhá česká zástupkyně v oštěpu Jarmila Klimešová v kvalifikaci předvedla pouhých 57,25 m a do bojů o cenné kovy nezasáhne. Do statistik si zapíše dvacáté první místo.

Finále bylo daleko

"Alespoň jsem si polepšila oproti Aténám," lapidárně zhodnotila svoje vystoupení v kvalifikaci dálkařek Denisa Ščerbová. Výkon 646 cm stačil na celkové dvacáté první místo. Ve zmiňovaných Aténách předvedla ostravská atletka 638 cm a skončila o tři pozice níže.

Denisu nijak nelimitovalo její zranění, kvůli kterému odstoupila ze sedmiboje. "Vůbec jsem to necítila. Mě to koleno bolelo při rotacích, výšce, kouli, dvoustovce. Tady to bylo v pohodě. Selhala spíš hlava," zklamaně připustila.

"Já se při rozcvičování cítím strašně dobře, ale přijde závod a najednou neběžím tak uvolněně, jak bych měla."

Další Češi v akci

Ve 13.10 odstartuje finále výškařů s dvojí českou účastí. O medaile se poperou Jaroslav Bába a Tomáš Janků.

Překážkář Petr Svoboda se představí ve čtvrtfinále běhu na 110 m př., který je na programu od 14.45 hod. středoevropského času.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Najdete na iDNES.cz