Sports Illustrated: Češi získají v Pekingu osm medailí

Oštěpařka Barbora Špotáková si má podle prognoz Sports Illustrated přivézt s Pekingu zlato | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

3 2008
Česká výprava si odveze z olympijských her v Pekingu osm medailí, z toho dvě zlaté. Alespoň podle propočtů amerického časopisu Sports Illustrated. Ten přitom nebývá, alespoň v případě českých sportovců, v předpovědích daleko od pravdy.

Před posledními dvěma olympiádami se redaktoři netrefili jen o dvě medaile a v roce 2004 dokonce naprosto přesně určili, že jediné zlato v Aténách získá desetibojař Roman Šebrle.

Odhadovaných osm cenných kovů pro Čechy je sázkou na jistotu - přesně takový počet získala výprava na minulých hrách v Aténách a Sydney.

O oba triumfy se podle SI postarají ženy. Své postavení v čele letošních tabulek potvrdí mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková a třetího zlata se na svých pátých hrách dočká kajakářka Štěpánka Hilgertová, vlajkonoška české výpravy.

Stejně jako před čtyřmi lety prý vyloví z olympijského kanálu medaili deblkanoe Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek a aténský bronz v Pekingu postříbří. Pro stejný kov si podle Sports Illustrated dovesluje skifař Ondřej Synek.

Časopis předpokládá, že bronz tentokrát zbude na aténského šampiona Šebrleho, jenž po sezoně ovlivněné zraněním nebude stačit na Bryana Claye a Maurice Smithe z Jamajky. Na bronz Libora Capaliniho z Atén naváže jiný pětibojař David Svoboda, zápasnickou medaili přiveze Marek Švec a svou pozici z minulých her si udrží střelkyně Kateřina Emmons.

Hrdinou her bude podle SI americký plavec Michael Phelps, jemuž se podaří překonat rekord Marka Spitze z Mnichova 1972 a získá osm zlatých medailí.

Navzdory jeho mimořádnému individuálnímu výkonu bude poprvé v historii nejúspěšnější zemí OH Čína se 49 zlaty proti 45 americkým. Výprava USA alespoň zvítězí na absolutní počet medailí (121 proti 102 čínským).

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Najdete na iDNES.cz