Slovenský triatlonista ve vodě ztratil vědomí, Ospalý doběhl dvacátý

Triatlonista Francisco Javier Gomez ze Španělska - Francisco Javier Gomez ze Španělska (v popředí) v plavecké části olympijského triatlonu. | foto: Reuters

19 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na dvacáté místo se po nadějně rozběhnutém závodě nakonec propadl český triatlonista Filip Ospalý. "Jsem na sebe naštvaný, je to neúspěch," řekl v cíli. Kilometr a půl plavání, čtyřicítku na kole a desetikilometrový běh překvapivě nejrychleji zvládl Němec Frodeno.

Nešťastným hrdinou olympijského závodu se stal slovenský triatlet Pavel Šimko, který při plavání dostal od jednoho ze soupeřů takovou ránu do hlavy, že na okamžik ztratil vědomí a musel vzdát.

"K bójce se už neplave kraulem, ale plavou se prsa, při kterých je kop nohou hodně silný. A já jsem to od jednoho soupeře schytal," popisoval Šimko incident na druhé obrátce reportérovi Slovenského rozhlasu. "Dostal jsem ránu, po které se mi na chvíli zatmělo před očima, pak jsem se ještě nalokal vody," dodal.

Záchranářský člun dovezl 26letého Slováka na břeh, kde zamířil rovnou na ošetřovnu. Podrobné vyšetření na přístrojích trvalo přes půl hodiny.

Šestý muž z loňského mistrovství Evropy tak neviděl překvapivé vítězství Němce Frodena. "S ním se moc nepočítalo. Němcům se vyplatilo, že se v přípravě zaměřili čistě na tento jediný závod," prohlásil český reprezentant Filip Ospalý.

Se svým umístěním byl hodně nespokojený. "Je to sice mé nejlepší umístění na olympiádě, ale dvacáté místo je hodně špatné," vyčítal si.

Závod se rozhodoval v běhu, do kterého s výjimkou dvou minutových uprchlíků vyrazili všichni závodníci pohromadě. "Kdo chce myslet na medailové umístění, musí běžet od začátku v první skupině. To jsem udělal i já, bohužel jakmile se při druhém výběhu zrychlilo, tak jsem už nedokázal zareagovat," přiznal Ospalý.

Plaveckou část zakončil jako devatenáctý, na kole se udržel s hlavním pelotonem a v úvodu běhu se zařadil do devítičlenné nejrychlejší skupinky. V polovině běhu byl ještě osmý, ale pak se pomalu začal propadat. "Ještě jsem chvilku bojoval, ale v posledním okruhu už mi totálně došly síly a propadl jsem se až na dvacáté místo."


. Výsledky

1. Frodeno (Něm.) 1:48:53, 2. Whitfield (Kan.) -5, 3. Docherty (N. Zél.) -12, 4. Gomez -20, 5. Raňa (oba Šp.) -28, 6. Unger (Něm.) -50, 7. Kemper (USA) -55, 8. Henning (Dán.) -1:04, ...20. Ospalý (ČR) -2:00.

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Najdete na iDNES.cz