S čínskými stolními tenistkami se ve finále utká Singapur

Wang Nan - Čínská stolní tenistka Wang Nan obhájila na mistrovství světa v Ósace titul světové šampionky ve dvouhře | foto: Reuters

15 2008
Stolní tenistky Singapuru po velké semifinálové bitvě s Koreou postoupily do finále premiérové olympijské soutěže družstev. V něm se podle předpokladů v neděli utkají s domácími reprezentantkami, které jasně přehrály Hongkong.

Útočné singapurské stolní tenistky duel s korejskými obranářkami vyhrály 3:2 na zápasy. Když Feng Tchien-wej získala v závěrečné dvouhře rozhodující třetí bod, vypukla v singapurském táboře vlna nadšení. Městský stát totiž získal olympijskou medaili naposledy v roce 1960 a nyní už má jisté minimálně stříbro.

Číňanky v druhém semifinále porazily bez ztráty setu Hongkong, a pokud by nezískaly zlato, bylo by to velké překvapení. "Čína je rozhodně silnější než my a můžeme jen bojovat. Ale za ní jsme druhým nejlepším týmem," uvedla členka singapurského týmu Li Ťia-wej.

Finálový duel bude pikantní pro kouče obou družstev, protože singapurský kouč Liou Kuo-tung je starším bratrem trenéra Číňanek Liou Kuo-lianga. Poražení semifinalisté spadli do pavouka o bronz, kde už první kolo odehrály druhé týmy ze základních skupin. V druhém kole narazí Korea na Spojené státy americké a Hongkong na Japonsko, vítězové těchto utkání si v neděli zahrají o medaili.

Výsledky:
Ženy - družstva, semifinále:
Singapur - Korea 3:2

Feng Tchien-wej - Tang Je-so 3:0 (5, 5, 2), Li Ťia-wej - Kim Kjong-a 2:3 (5, -8, 9, -6, -9), Wang Jüe-ku, Li Ťia-wej - Pak Mi-jong, Kim Kjong-a 3:0 (7, 6, 9), Wang Jüe-ku - Tang Je-so 0:3 (-8, -12, -9), Feng Tchien-wej - Pak Mi-jong 3:1 (7, 10, -3, 9).

Čína - Hongkong 3:0
Čang I-ning - Tchie Ja-na 3:0 (7, 4, 3), Kuo Jüe - Lin Ling 3:0 (7, 10, 4), Wang Nan, Čang I-ning - Lau Suej-fej, Lin Ling 3:0 (4, 9, 4).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Najdete na iDNES.cz