Rafael Nadal dorazil do Pekingu. A touží po medaili

Španělský tenista Rafael Nadal se na letišti v Pekingu prodírá davem fanoušků a novinářů. | foto: ČTK

4 2008
Letos vyhrál tenisový Roland Garros a Wimbledon a minulý týden se mu povedlo sesadit z trůnu světové jedničky Rogera Federera. A touží po dalším úspěchu. "Chci získat medaili z olympijských her," prohlásil Rafael Nadal, který dnes dorazil do Pekingu.

Ve dvaadvaceti si prožije olympijskou premiéru ve dvouhře. A o ničem jiném než o úspěchu nemluví.

"Chci si užít olympijskou atmosféru, zkusím získat medaili," řekl Nadal před třináctihodinovým letem z turnaje v Cincinnati, kde si postupem do semifinále zajistil post prvního hráče žebříčku pro nasazování do turnajů.

Olympiády se zúčastnil už před čtyřmi lety, v Aténách byl partnerem Carlose Moyi v turnaji deblistů, ale vypadli už v prvním kole.

Na letišti v Pekingu čekaly Nadala davy novinářů a fanoušků. "Je čest, že mohu reprezentovat svou zemi. Těším se, že se her zúčastním," dodal tenista, který Federera z trůnu tenisového krále sesadí 18. srpna, po 237 týdnech.

I když letos vyhrál už sedm turnajů, necítí se Nadal nijak výjimečně. "Cítím se podobně jako včera ráno nebo loni. Je to další krok v dlouhém procesu, za nímž byla spousta velmi tvrdé práce," poznamenal.

Stále vidí prostor pro zlepšení. "Každé ráno se probouzím s tím, že mám v hlavě jasné cíle, jak zlepšit svou hru. Chci se stát lepším tenistou." Nepodceňuje ani Federerovu schopnost vrátit se zpátky. "Celý svět by ho měl vidět jako výjimečného šampiona, kterým byl a skoro určitě pořád je," složil poklonu soupeři, kterého letos porazil ve finále na pařížské antuce i na londýnské trávě.

Zatímco Federer je vyhlášeným tenisovým elegánem, Nadal hraje mnohem agresivnějším způsobem. Vzhledem k jeho svalové hmotě jeho kolena čelí velké zátěži a často se spekuluje o jeho zdravotním stavu. Španělský tenista sice hraje s tejpy pod oběma koleny, ale vážnější zdravotní problémy odmítá.

"Lidé rádi povídají o tom, jak můj styl vede ke zraněním, ale myslím, že se mýlí. Měl jsem jenom jedno vážnější zranění, a to bylo v roce 2005," řekl Španěl, kterého často trápí i puchýře.

Autoři: ,

Nejčtenější

Sportovci ocenili Ledeckou. Získala cenu Gutha-Jarkovského za výkon roku

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká hrdě pózuje se zlatými medailemi.

Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského za nejlepší výkon loňského roku podle sportovců získala dvojnásobná...

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz