Olympijské stáje v Hongkongu jsou nedobytnou pevností

Jaroslav Hatla s klisnou Karlou na tréninku v olympijském areálu v Hongkongu | foto: Zora Krásná

5 2008
Přísná bezpečnostní opatření na letošních olympijských hrách se nevyhnula ani jezdeckým soutěžím, které se uskuteční v Hongkongu. Do areálu se sportovci i technický personál dopravují pouze vyhrazenými autobusy s ochrankou, všichni procházejí důkladnou kontrolou včetně bezpečnostních rámů. "Sportoviště je ale špičkové," uvedla Zora Krásná, manažerka jediného zástupce v soutěži Jaroslava Hatly.

Olympijský trojboj v military začíná v Hongkongu v sobotu, místní areál je podle Krásné skvěle připraven. "Čtyři upravené pískové obdélníky, krytá písková jízdárna a opracoviště," řekla Krásná serveru Jezdectvi.cz.

Jezdci dostali možnost využívat také cvalovou dráhu a přilehlé dostihové závodiště k uvolňování koní. "Při každém vstupu i výstupu ze stájí se prochází přes dezinfekční koberce a lidé musí absolvovat chemickou očistu rukou," uvedla Krásná.

Českému týmu byly přiděleny klimatizované stáje se šesti boxy, které klisně Karle svědčí. "Seno je krásně zelené a i další krmení je bez chyby. Ošetřovatelé tráví s koňmi většinu volného času přímo ve stáji," dodala manažerka Jaroslava Hatly. Klisně dvakrát denně povinně měří teplotu, váží ji a stájemi prochází veterinární kontrola.

Jediným problémem v areálu Sha Tin je až pětatřicetistupňové vedro a obrovské vlhko, které lépe snáší jedenáctiletá klisna Karla. Přesto česká dvojice zrušila pondělní večerní přípravu. "Alespoň jsme pozorovali trénink ostatních," řekla Krásná.

Podle manažerky už Hatla s Karlou budou až do startu závodu pokračovat jen v drezurní a lehké práci. "Vyčerpávat Karlu fyzicky nemá cenu, natrénovat už není co."

Olympijské soutěže jezdů vyvrcholí v úterý závěrečným parkúrem. Vzhledem k charakteru počasí se soutěže uskuteční stejně jako tréninky v ranních a večerních hodinách.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Najdete na iDNES.cz