Diskuse k článku

Olympiáda v Pekingu začne přesně za rok

V červenci roku 2001 v Moskvě získal právo pořádat letní olympiádu v roce 2008 čínský Peking. Od dnešního dne začínají na asijském kontinentu odpočítávat poslední rok do slavnostního zahájení XXIX. olympijských her. Jaké budou hry, jejichž rozpočet polyká rekordní sumy peněz?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ADukla

Komunisti a otrokari
nam chteji ukazat, ze chteji byt pupkem sveta a vladnouci rasou. Asi se nebudu divat.
0/0
30.9.2007 17:36

Forrest68

Vyhlasuji bojkot techto OH
neminim sledovat nadopovany Cinany jak si pred ostatnima honej triko. A bacha na JYrku Paroubka, ten s veho casu prohlasil, ze Ceska rep. by mela byt bastou Ciny v Evrope.
0/0
9.8.2007 21:36

falda

Olympiáda v Pekingu
Bohužel se zde projevuje, jak jsou dnešní pravicově ladění lidé nepřístupní jinému názoru než tomu, s nímž se ztotožňují jen proto, že cítí výhody z toho plynoucí. Jakýkoli argument, který Čínu vykresluje v poněkud lepším světle nebo, prostě ignorují a špinavé praktiky na straně Západu ignorují rovněž. Místo argumentů používají urážky. Podle mne by se olympiáda neměla konat už nikdy nikde, protože její myšlenka se dávno míjí účinkem. Ale není to tolik kritizovaná Čína, kdo je téměř neustále na válečném tažení a nechává za sebou nevinné oběti, ale USA se svými spojenci, včetně ČR. Co je proti tomu porušování lidských práv v Číně, které beze sporu v jisté formě existuje. I ono má však "ušlechtilé" cíle, stejně jako války NATO. Má vůbec právo jedna mocnost kritizovat druhou?
0/0
8.8.2007 16:13

Ulrich

Re: Olympiáda v Pekingu
K Číně: Objektivně jde o stát s brutálním totalitním režimem. Míra osobní svobody čínských občanů je nesrovnatelně nižší než na Západě. To je prostě fakt, který nelze nijak "okecat" ani omluvit nějakými kultirními zvláštnostmi. Takovou zvláštností jsou možná tyčinky na konzumaci jídla nebo stínové divadlo, ale ne koncentrační tábory a masové popravy.
 
USA a jejich války: Protivníkem amerických jednotek jsou v posledních desetiletích výhradně různé zločinecké státy nakládající se svými občany tak jako dnes Čína. Proto jde o války ne-li vyloženě správné, pak přinejmenším akceptovatelné. Nevinné oběti jsou v každé válce. Jisté je, že s výjimkou tvrdě potrestaných excesů ( jako teď  to vyvraždění rodiny a znásilnění dívky v Iráku ) Američané na rozdíl od jejich nepřátel ( nacistů, vietnamských komunistů, islamistů ) nezabíjejí civilisty úmyslně.
 
Svoboda vyznání: Čínští komunisté, stejně jako dříve jejich soudruzi v bývalém východoev
0/0
8.8.2007 19:51

Ulrich

Re: Re: Olympiáda v Pekingu
..východoevropském komunistickém bloku, náboženství sice do určité míry tolerují, ale mají jejich vyznavače pod kontrolou a požadují od nich absolutní loajalitu vůči režimu. Běda těm, kteří se vzepřou. Skončí v koncentráku a třeba i jako "dárci" orgánů pro transplantace ( viz číslo časopisu Reflex z minulého týdne ). Naposledy se to stalo členům hnutí Fa-lun kung. Tvrdému teroru jsou Číně vystaveni i např. členové podzemních ( ke spolupráci s režimem neochotných ) křesťanských skupin. naproti tomu Američané vždy a všude důsledně ctí svobodu vyznání. Jejich nepřítelem nejsou muslimové, nýbrž islamističtí fanatici, kteří první pozvedli zbraň proti Západu.
0/0
8.8.2007 19:56

Cislo 2

Re: Re: Re: Olympiáda v Pekingu
Olympiádu také sledovat nebudu. Bohužel díky olympiádě komunistická Čína opět získá vyšší legitimitu a "pochopení" u levicového světa. Stejně jako CCCP maskovalo svůj režim úspěchy v kosmu a ve sportu, funguje v Číně úplně stejná metoda, navíc vylepšená o možnosti investování západního světa a "svobodnou" turistiku. Už jsem si myslel, že komunismus byl odvrhnut všemi lidmi, kteří mají přístup ke svobodným informacím, bohužel podle tohoto fóra se mýlím.
0/0
9.8.2007 20:40

Ulrich

Bojkot!
Hodlám olympiádu v Pekingu bojkotovat. Svěřit pořadatelství zemi symbolizující útlak, známé masovými popravami, vězněním odpůrců režimu brutálním potlačováním veřejných protestů.... To je hnus. Nebudu číst zprávy z her ani sledovat přenosy.
0/0
8.8.2007 15:04

falda

Právo soudit Čínu
Na adresu Číny se snáší čím dál více primitivní a nepodložené kritiky, kterou hlásají asi nejvíce ti, kteří tuto zemi vůbec neznají a pouze papouškují tisíckrát publikované fráze. V Číně je daleko svobodněji, než se v západních mediích tvrdí, ochrana ovzduší se zde bere daleko vážněji než např. u nás. Těžko mohou Čínu kritizovat USA, které jsou v pořadí znečišťovatelů na prvním místě na světě a plýtvání mají málem za filosofii. Pro lidská práva má svůj výklad Čína, svůj výklad Západ a tyto výklady se asi nikdy neztotožní. Ale nikde není zakotveno, že má pravdu zrovna Západ, který z porušování lidských práv de facto vzešel či z něj získal prosperitu - kolonizace, využívání pracovních sil z rozvojových zemí, narušení hodnotového žebříčku v těchto zemích, ale i současná politika USA, namířená proti každé jim nepohodlné zemi, "preventivní" války... Než začneme kritizovat druhé, podívejme se do zrcadla!
0/0
8.8.2007 13:38

Kryton 2X4C 523P

Re: Právo soudit Čínu
0/0
8.8.2007 13:49

Luc123

Re: Právo soudit Čínu
Klobouk dolů za tenhle názor. Konečně někdo kdo si umí dát některé věci do kontextu.
0/0
8.8.2007 13:52

spartaman

Re: Právo soudit Čínu
Nikdo netvrdí, že má západ pravdu. Jen se pozastavuji nad tím, že olympiáda coby ztělesnění olympijské myšlenky, svobody, práva a humanity byla přidělena Číně, která má k těmto hodnotám značně daleko. Takže
0/0
8.8.2007 14:17

coyotte

Re: Právo soudit Čínu
Primitivní a nepodložený kritik jseš sám, už jen ten úvod tě usvědčuje, jinak vcelku jasné argumenty, ovšem kalkulovat s historií novodobého Západu a konfrontovat ho s dneškem je zavádějící. Všechny civilizace v dějinách vznikají a zanikají na úkor jiných. To že ta naše je svobodná, nebo nejvíc se svobodě blížící, neznamená, že bude respektovat nesvobodu a šlapání po lidských právech, ale právě ZLOLYMPIÁDA je respektování zločinů, cenzury, sterilizací, mučení, vražd, fízlovského systému apod. V Tibetu a na Tchajwanu by ti asi netleskali
0/0
8.8.2007 14:43

falda

Re: Re: Právo soudit Čínu
A vy tu Čínu tak dokonale znáte, nebo automaticky přjímáte kritiku, která se na ni uvaluje a s níž vnitřně souhlasíte? Když vám někdo řekne, že zdaleka ne vše z toho, co se o Číně píše, je pravda, pak mu neuvěříte, protože s ním vnitřně souhlasit nebudete. A přitom třeba bude mít pravdu. Svoboda je opravdu relativní, leckdo se v Číně může cítit svobodněji než v Americe nebo Evropě. Jenže o nesvobodě produkované Západem se u nás nepíše. Lidé si zvykli Západem páchané zlo nevidět nebo ospravedlňovat. Ona ani ta historie novodobého Západu není zase tak dávná, mnohé kolonie získaly zpět samostatnost poměrně nedávno, přičemž ekonomickou nezávislost již zřejmě nezískají nikdy. Pak už by ostatně Západ neměl pomalu odkud čerpat levnou pracovní sílu a podstata kapitalismu by utrpěla těžkou ránu. Vám by zase asi netleskali původní obyvatelé amerického kontinentu nebo lidé v zemích, ve kterých USA válčí s "terorismem", který svou politikou sa
0/0
8.8.2007 15:21

coyotte

Re: Re: Re: Právo soudit Čínu
neznám jí dokonale, to ale ty (vy)také ne. Nepřijímám automaticky kritiku, ale bolševika kritizovat hodlám, zvlášť tak krutého, jako v Číně. Těžko však měnit dějinné zákonitosti, svět je už takový, že jeden tyje z práce (existence) toho druhého. Když mluvíš(te) o Západu, nezapomeň také na Asýrii, Persii, Egypt, Řím, Germány, Huny, Araby, Mongoly, Číňany a až pak nějaké Evropany, pravda, oni ovládli svět a , kdyby ne oni, tak někdo jiný třeba krutěji, kdo nezná humanismus, respekt, židovsko-křesťanskou morálku apod. a my bychom třeba padli genocidou či do otroctví, takhle to udělal Západ. Ale to neznamená, že nebudu nebojkotovat Čínu a její kruté metody vlády. Mimochodem, jestli se ti (vám)naše civilizace nelíbí, jsme natolik svobodní, že můžeš(te) jít jinam, do Číny či Íránu
0/0
8.8.2007 15:37

falda

Re: Re: Re: Re: Právo soudit Čínu
Vůbec bych se nedivil, kdyby u nás necelých 20 let "svobody" přineslo víc mrtvých (absolutní vláda peněz, znudění lidé sahající po násilí jako po zábavě, vyřizování účtů, umrzlí bezdomovci, kteří by klidně mohli pracovat a bydlet na ubytovnách, rozklad sice nedokonalého, ale přece jen poměrně spravedlivého systému zdravotnictví atd.) než 40 let tzv. komunismu. Já se jen snažím nastínit, že Čína není ani zdaleka tak špatná, jek je cíleně prezentována. Odejít odtud může každý bez problémů, to je pravda. Ale tvrdím, že pokud by se mělo právo na konání OH upřít Číně, pak v případě USA by to mělo platit dvojnásob. 
0/0
8.8.2007 16:24

captain cook

Re: Re: Re: Re: Re: Právo soudit Čínu

Tvrdit tohle muze jen ten, kdo sam nezazil totac na vlastni kuzi, zna to jen z vypraveni a zil v rodine, ktera behem tech 40 let prosperovala - neni tezke domyslit se se proc.:-/

0/0
9.8.2007 21:38

Shadow stalker

Re: Právo soudit Čínu
Je to hezký názor, ale měl bych k němu pár poznámek: svobodu projevu si netroufám soudit, ale je známo, že se v Číně např. omezuje internet...to by asi v normální zemi neprošlo, že? Co se týče ekologie, doporučuji si přečíst jakoukoli nečínskou publikaci o tomhle tématu - jsou na tom dost špatně. Ani už nemluvím o tom, kolik lidí tam zemře při práci (na člověka se prostě kašle).Myslím, že v tom, co jsme vyjmenoval, jsme na tom v Čr podstatně líp.
0/0
8.8.2007 15:09

falda

Re: Re: Právo soudit Čínu
Nečínská publikace bude Čínu určitě kritizivat, to je jisté. Nemyslím si, že by na tom Evropa byla lépe. Spíše má štěstí, že zde není prach z pouště, který Čínu hodně sužuje. Ale většinu Číny beztak tvoří nedotčená krajina, to si asi většina lidí taky neuvědomuje. Nemyslím si, že se tam kašle na člověka, i když je pravda, že Asiaté mají na tyto věci jiný pohled. Včetně Japonců. Úrazů při práci je hodně všude (těžko říci, která země v úrazech na jednoho obyvatale "vede"), ale to je právě ta neobjektivita našich médií, která katastrofické zprávy z Číny vyhledávají na úkor ostatních: pomalu dříve se dozvíme o důlním neštěstí nebo o úniku kontaminované vody v Číně než o obdobných událostech u nás. Také je neobjektivní srovnávat v absolutních číslech Čínu a třeba Francii nebo USA, jež mají zlomek obyvatel. To je zase jen snaha o kritiku za každou cenu. Naše propaganda vymývá mozky úplně stejně jako ta čínská.
0/0
8.8.2007 15:48

Ulrich

Re: Právo soudit Čínu
Tvlůj příspěvek jsou samé bláboly a lži.
 
Spojené státy vypouštějí velké množství CO2. To ano, ale tento plyn je součástí vzduchu a o znečištění tedy nejde. Dopady zvyšování poměru CO2 ve vzduchu jsou sporné. Na rozdíl od dopadů věznění a mučení politických odpůrců pekingského režimu.
 
Marně se snažíš relativizovat občanskou svobodu. Základem svobodné společnosti je kontrola veřejné moci pomocí svobody slova a demokratických voleb. Obojí v Číně chybí. S odpůrci režimu je zacházeno nelidsky.
 
Bohatství Západu vyrostlo hlavně z práce v prostředí kontrolované veřejné moci a volného trhu. Jistěže západní velmoci ovládaly politicky řadu oblastí v dnešním třetím světě. Ale je demagogické tvrdit, že šlo o zneužívání nebo krádež. Tamní nerostné suroviny nebyly předměte¨m ničího vlastnictví. Lidé ze Západu přišli a začali těžit to, co nikomu neptařilo.
0/0
8.8.2007 15:17

falda

Re: Re: Právo soudit Čínu
Jasně, zato srovnávat CO2 s umučenými je zcela logické! Když to beru podle vás, tak člověk se obrátí v prach a vlastně se taky nic nezhorší. Ale k věci: úplně opomíjíte mrtvé z posledních válečných tažení USA, z těch krev neteče? Já by byl v tom obhajování západních hodnot přece jen opatrnější. Když kritizovat, tak všechny stejným metrem!
0/0
8.8.2007 15:55

Ulrich

Re: Re: Re: Právo soudit Čínu
Paralela vypouštění CO2 do vzduchu a zpopelnění umučeného je evidentně nesmyslná. Továrna je legální a prospěšné zařízení, zatímco koncentrák součást zločinného systému. Tak je to.
Zabít a zabít není vždy totéž. Nelze klást rovnítko mezi usmrcení nepřátelského vojáka ( zejm. je-li vojákem zločineckého režimu jako byly Husajnův nebo talibanský ) a umučením jinak bezúhonného představitele opozice, který si dovolil jít na demonstraci.
0/0
8.8.2007 16:21

falda

Re: Re: Re: Re: Právo soudit Čínu
Ale kdo má právo soudit míru zločinnosti toho kterého vojáka? Je to střet úplně odlišných civilizací, který nikdy nebude mít vítěze, jen oběti. Konkrétně západní oblast Číny (Ujgurská, Xinjiang) je muslimská. I zde jistě dochází občas ke střetům, v tomto případě s čínským režimem. Ale ten je na rozdíl od amerického natolik prozíravý, že zasahuje jen v nejnutnějších případech. Žádné omezování pokojných projevů náboženství se zde nekoná, osobně jsem byl muslimy zván do mešity před zraky čínského policisty. Nakonec mi přišlo, že ta špatná a netolerantní Čína si poradí s národnostními a náboženskými specifiky mnohem elegantněji než Západ, a hlavně bez krveprolití, i když určitě i zde jsou občas určitě nevinní mrtví. Je vidět, že to jde, alespoň v dnešní době. Ale to lidé nevědí, protože to nikdy neviděli. Lépe než slepě přijímat tiskové zprávy je cestovat a mít otevřené oči.
0/0
8.8.2007 16:37

Děd Vševěd

.
BOJKOT CINSKYCH PARCHANTU! Je to prohnila zemen plna nesvobody, poprav a zniceneho zivotniho prostredi. Doufam, ze kdyz nebude bojkot (jakoze nebude), tak ze tam alespon neprijedou zadni divaci-turiste!
0/0
8.8.2007 12:52

Gefasto

Re: .
Se mnou nepočítej. Mám pocit, že tohle budu jedny z nejlepších her po všech stránkách ne-li nejlepší.
0/0
8.8.2007 13:37

falda

Re: .
Jak dlouho jsi tam byl, že to tak dobře víš? Já mám nejraději pokrytce, kteří žvaní o životním prostředí a přitom neudělají krok pěšky a denně nasmrdí stovky zbytečných kilometrů v autě a tvrdí, jak jsou přepracovaní a důležití. Netvrdím, že je to tvůj případ, ale znám takových lidí dost. V Číně jsou poměrně znečistěná obří města, ale příroda je tam naprosto nedotčená, kéž by taková byla i v Evropě. Nejlepší je kritizovat něco, o čem nic nevím! A taky je v Číně bezpečno, možná zčásti i díky aplikaci trestu smrti.
0/0
8.8.2007 14:02

pet61

v Číně by se OH konat neměly!
Čína: Nepřiměřené užití síly / obavy o bezpečí - Asi deset dětí mezi osmým a patnáctým rokem (jména neznámá), dalších 15 osob; zabiti - Kelsang Namtso, řádová sestra, 17 let, neznámý tibetský chlapec.
  http://www.amnesty-brno.estranky.cz/stranka/neprimerene-uziti-sily-_-obavy-o-bezpeci---kelsang-namtso-a-ostatni-
0/0
8.8.2007 12:18

falda

Re: v Číně by se OH konat neměly!
Myslíte, že byste podobné informace nenašly i z jiné země, kdybyste je hledali? Jenže je neobjektivně hledáte jen o Číně! Proč nepíšete o tom, kde kdy a čí rukou zahynul nějaký černoch, indián, Afghánec, Iráčan či rom? 
0/0
8.8.2007 13:44

pet61

v Číně by se OH konat neměla!
Čína: Nepřiměřené užití síly / obavy o bezpečí - Asi deset dětí mezi osmým a patnáctým rokem (jména neznámá), dalších 15 osob; zabiti - Kelsang Namtso, řádová sestra, 17 let, neznámý tibetský chlapec.
0/0
8.8.2007 12:17

petacx

Chinese Tiananmen massacre - Tchien-an-men - a co Breznevovy a Hitlerovi OH ?
podivejte se na:  Chinese Tiananmen massacre - Tchien-an-men  
je to na  www jaknatoo.blogspot com  budete valit       (jen vymente mezeru za tecku)  
 
muzete se podivat kdo volil cinu - snad to je verejne
nevite nekdo kde to najit ???
0/0
8.8.2007 12:15

Jimi Hemendex

Na Čínu
treba ísť iným spôsobom. Jednoducho snažiť sa kupovať čo najmenej výrobkov vyrobených v Číne. :-) I keď je to hodne ťažké... Ja som si napríklad dal záväzok, že si už nikdy nekúpim značkové tenisky (made in china) po tom, čo sa mi dvoje za polroka rozpadli. Radšej nejaké jednoduché domáce boty.
0/0
8.8.2007 12:12

coyotte

Doufám
že jako jedny ze zúčastněných zemí tam budou Tibet a Tchaiwan. Vůbec ale nechápu příspěvky polointeligentů, kteří srovnávaj USA a Čínu. Pro spoustu lidí, kteří zaměňují Bushe a USA, není největší hrozba v totalitě jako je Čína, Rusko, Írán, ale v demokracii a svobodě, takoví lidé umožnili Hitlerovi a Stalinovi spáchat megazločiny, které mimochodem v Číně stále probíhají
0/0
8.8.2007 11:13

Luc123

Re: Doufám
Ježiš co to zase meleš. Jste z toho tibetu všichni jako najatí nebo co. Tibej je součást číny několik set let a co já vím tak i dalajláma není pro odtržení tibetu od Číny. Tchaiwan nema vubec žádnou historii a tady je součást číny i když kvůli studené války se z toho vytovřil jakože samostaný stát. Na druhou stranu srovnávat Čínu a USA v lidských právech je nesmysl. Každému je jasné ve které zemi jsou lide více svobodní. Je však třeba říct že Čína z posledních 10-15 let udělala v tomhle směru velký krok dopeředu a pořádnání her celý tento proces jen urychlí.
0/0
8.8.2007 11:52

coyotte

Re: Re: Doufám
Ježíš ti asi nepomůže, když tvrdíš, že Tibet je součásí Číny několik set let (!!!), brutálně ho pokořila komunistická Čína. Ten Tchaiwan budiž, ale jinak spíš meleš ty. Kdo ze sportovců tam nepojede, je u mě borec
0/0
8.8.2007 12:04

Luc123

Re: Re: Re: Doufám
Neboj na ježiše nespoleham ale Tibet se vymanil z nadvlady činy jen na určitou dobu ale jinak je součástí číny pořád. Sportovci OH bojkotovat nebudou, ničemu by to neprospělo.
0/0
8.8.2007 12:14

Děd Vševěd

Re: Re: Re: Re: Doufám
ty jsi dobrej exot  tebe bych klonoval a umistil do kazdeho kabinetu prirodnich ved jako krasnou ukazku slepe evolucni ulicky
0/0
8.8.2007 12:54

Luc123

Re: Re: Re: Re: Re: Doufám
Za to ty jseš inteligent a tibet na mapě budeš hledat půl dne a o jeho historii jsi nikde nečetl ani řádku. Navíc jenom papouškuješ nějaký omiláný názor aniž by sis udělal vlastní nazor . Je mi tě tak trochu líto.
0/0
8.8.2007 13:18

coyotte

Re: co je horsi komunismus nebo fasismus?
0/0
8.8.2007 11:14

petacx

Re: co je horsi komunismus nebo fasismus?
podivejte se na:  Chinese Tiananmen massacre - Tchien-an-men  
je to na www jaknatoo.blogspot com  budete valit      
0/0
8.8.2007 11:33

petacx

Chinese Tiananmen massacre - Tchien-an-men -
CENZURA NAPROSTO KOREKTNICH PRISPEVKU DLE idnes  ze by mlada fronta  mela stale neco spolecne s narodni frontou?
Váš příspěvek nebyl uložen.
Litujeme, ale redakce iDNES si nepřeje, aby se příspěvek tohoto znění objevil v diskusi. Pravděpodobně obsahuje neplacenou reklamu, vulgární slovo nebo má rasistický obsah.
Identifikační číslo nepovoleného příspěvku je: 17104888
0/0
8.8.2007 11:05

Wes Parmalee

!!!
Budou to super hry!
0/0
8.8.2007 9:55

spartaman

Boy-cott
Včera byla konečně jedna dobrá zpráva ve večerním zpravodajství. Skupina amerických kongresmanů vyzvala americké sportovce k bojkotu LOH v zemi, kde jsu potlačována lidská práva a kde je zneužíváno dětských pracovních sil. K tomuto stanovisku se připojuji a vyzývám české sportovce, aby reagovali stejně.Chápu, že to není jednoduché vypustit 4 roky dřiny, ale jinak k této záležitosti přistoupit nelze.Chyba byla ž v přijmutí kandidatury komunistického Pekingu a ty hodnostáře z MOV, kteří pro něj zvedli ruku, by měli odsoudit.
0/0
8.8.2007 9:04

Heralik__

Re: Boy-cott
Hodnostářům z MOV jde jen o prebendy, nejednou to prokázali, Pomeranč je to dobře naučil....
0/0
8.8.2007 9:13

Zolty

Re: Boy-cott
No a co říkáš pořádání OH v USA, tedy v zemi, která na základě vylhaných zpráv napadne kohokoliv a kdykoliv? V zemi, která vydá ročně na zbrojení víc než celý zbytek světa dohromady? Viz Irák.
0/0
8.8.2007 9:25

coyotte

Re: Re: Boy-cott
To je sice zčásti tak, ale nezabíjí a nemučí lidi za svůj názor, nevraždí a nezavíraj novináře a zprávy si můžeš vybrat. Nezotročují děti, je tam relativně svoboda, tak si nepleť pojmy s dojmy, moulo
0/0
8.8.2007 11:03

falda

Re: Re: Re: Boy-cott
Relativně svoboda je i v Číně a hlavně tamní lidé nejsou tolik zotročeni konzumem, který se jim odevšad snaží vnutit.
0/0
8.8.2007 13:51

coyotte

Re: Re: Boy-cott
Krom toho byla olympiáda r. 1936 v nacistickém Německu a mistrovství světa ve fotbale o dva roky dřív ve fašistické Itálii, copak je vše stále stejné?
0/0
8.8.2007 11:20

petacx

Re: Re: Re: Boy-cott - zel mas pravdu je to obcas stale stejne zaprodany MOV
podivejte se na:  Chinese Tiananmen massacre - Tchien-an-men  
je to na  www jaknatoo.blogspot com  budete valit       (jen vymente mezeru za tecku)  
 
muzete se podivat kdo volil cinu - snad to je verejne
nevite nekdo kde to najit ???
 
 
 
0/0
8.8.2007 12:13

i-zajic

Re: Boy-cott
Předpokládám, že rovněž bojkotujete čínské výrobky sami u sebe. (Takže v podstatě doma nemáte žádný elektrospotřebič, včetně počítače, a chodíte nazí).
0/0
8.8.2007 9:27

tnx

Re: Boy-cott
To je dobry vtip, kdyz USA o nekom rikaji, ze nedodrzuje lidska prava. :-)
0/0
8.8.2007 9:32

Najdete na iDNES.cz