Olympiáda má první dopingový případ, pozitivní test měl řecký sprinter Gusis

8 2008
Sotva byly zahájeny olympijské hry, už se objevil první dopingový případ. Na svědomí ho má řecký sprinter Gusis, který byl podle tamní státní televize, pozitivně testován na steroid methyltrienolon. Atlet měl v Pekingu závodit na trati 200 metrů.

Devětadvacetiletý sprinter, který byl loni na dvoustovce osmý na mistrovství světa v Ósace, byl pozitivně testován řeckou antidopingovou agenturou ESKAN před odletem na předolympijské soustředění do Japonska.

Řecký olympijský výbor dnes uvedl, že jeden z olympioniků měl "abnormální" výsledek testu a nyní se analyzuje druhý vzorek. "Další prohlášení poskytneme až po kontrole vzorku B," uvedl olympijský výbor.

Gusisův případ těsně před zahájením soutěží na hrách připomněl čtyři roky starý aténský skandál atletů Konstantise Kenterise a Ekaterini Thanuové. Velké naděje tehdejší pořadatelské země se ještě před startem vyhýbaly dopingovým testům a byly následně z her vyloučeny.

I před OH v Pekingu se v souvislosti s řeckými sportovci často mluví o podvádění. V červnu Mezinárodní vzpěračská federace potrestala jedenáct Řeků na dva roky za pozitivní test na steroid methyltrienolon. Tradiční vzpěračské velmoci tak zbyli pro OH pouze čtyři reprezentanti. Kolébka olympijských her také kvůli dopingu přišla o plavce Jannise Drymonakose, veslaře Jannis Tsamise a nejmenovaného boxera.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Najdete na iDNES.cz