Na debakl rychle zapomeneme, tvrdí basketbalistky

USA - Česko: Birdová (vpravo), Mokrošová - Markéta Mokrošová bojuje s Američankou Sue Birdovou v utkání základní skupiny olympijského basketbalového turnaje. | foto: Reuters

9 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Nečekaně hladce prohrály české basketbalistky své první utkání na olympijském turnaji. Po utkání svorně přiznaly, že na palubovce se střetly s vynikajícím soupeřem, který jim nedal žádnou šanci.

"Nejsme na to moc zvyklé, prohrávat o čtyřicet bodů," přiznala Markéta Mokrošová. "Ale máme to už aspoň za sebou a můžeme se soustředit na pro nás důležitější zápasy."

Pouze pět minut vzdorovaly české hráčky svému rivalovi. Podle Mokrošové se však na vysokém vedení (nejvíce 13:2) podepsal i špatný střelecký vstup Američanek do duelu.

"Oni nedaly asi prvních pět střel a to muselo skončit. Jednou se trefit musely a jak to přišlo, tak začaly dávat všechno. My jsme byly vepředu, dokud se nerozstřílely. Bylo to trochu podobné jako v Aténách, tam jsme se v úvodu také držely," vzpomněla si na minulou olympiádu Mokrošová.

Začátek obratu neprožila na hrací ploše hráčka základní sestavy Ivana Večeřová. Poté, co na chvíli odešla do kabiny, se začalo skóre převažovat na druhou stranu.

"Dostala jsem tam loktem do žaludku a udělalo se mi špatně," popsala své problémy Večeřová. "Doktor říkal, že to je jenom taková reakce, za chvilku to bylo dobré. Nechtěla jsem tam dělat divadlo, tak jsem na chvíli odešla."

V době ošetřování se rapidně změnil obraz hry. "Když se jim nedařila střelba, tak jim trenérka poradila vytáhnout celou obranu a my s tím měly problémy," vysvětlila Mokrošová. "Ony také držely stále vysoké tempo, protože častěji střídaly," doplnila Eva Vítečková.

Problémy nakonec vyústily ve čtyřicetibodový nářez. I na něm ale hráčky našly jistá pozitiva. "Zahrály jsme si proti holkám, které jsou silnější, vyšší. Pro nás to byla určitě zajímavá zkušenost," domnívá se Mokrošová. "Oni jsou jako mužský, to je hrozně těžké s nima hrát," přisadila si Večeřová.

Z vysoké porážky ale nikdo dělat vědu nechce. "Já si myslím, že to na nikom ležet nebude," tvrdí Mokrošová. "Určitě, to nebude problém," přidává se Večeřová. "Bylo vidět, že Američanky tady mají lepší tým, než na mistrovství světa, dobře poskládaný. Na ten zápas v pohodě zapomeneme."

V pondělí se proti českému celku postaví tým Mali. Pro basketbalistky by to měl být ideální soupeř na naladění vítězné noty. "Už jsme je trošku viděly v televizi, jsou to takové skokanky," říká Mokrošová. Jana Veselá přesto přidává varování. "Pro nás to bude důležité utkání, musíme ho vyhrát," uvědomuje si.

Utkání Česká republika - Mali se hraje v pondělí 11. srpna od 5.15 hodin středoevropského času a na iDNES.cz můžete opět sledovat z jeho průběhu on-line přenos.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz