Lukostřelkyně Horáčková chce v Číně překvapit, v kufru si veze myš

Barbora Horáčková - Lukostřelkyně Barbora Horáčková. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

1 2008
Snaží se nebýt nervózní. Opakuje si, že může jen překvapit. Přesto plzeňská lukostřelkyně Barbora Horáčková před včerejším nástupem do letadla směr Peking přiznávala lehké napětí a velké očekávání. "Olympiáda je pro mě vrchol kariéry a chci podat co nejlepší výkon," vysvětlovala. "Olympijský závod i samotnou Čínu zažiju premiérově."

Do zavazadla devětatřicetiletá Plzeňanka přibalila talisman, malou šedou myšku od kamarádky z oddílu. A dopis z tábora od dcer, sedmileté Johanky a desetileté Marušky.

Na olympijských hrách má díky Horáčkové česká ženská lukostřelba zastoupení po osmadvaceti letech. Závodnice LK Arcus Plzeň se kvalifikovala na Světovém poháru ve francouzském Boé, kde urvala úplně poslední nominační místo.

"Takže mi trenér říká, že nemám opravdu co ztratit, můžu jen překvapit," podotýká. Horáčková nasedla do letadla spolu s trenérkou Martinou Mackovou, mužským kolegou Martinem Bulířem a výpravou střelců na pražské Ruzyni včera ve dvě hodiny odpoledne a čekala ji náročná cesta s šestihodinovou pauzou v tureckém Istanbulu. Do Pekingu sportovci dorazí až dnes kolem poledne místního času.

"Jsem moc zvědavá na olympijskou vesnici. Vím jen to, že mou spolubydlící bude trenérka Martina," uvedla Plzeňanka. Barbora Horáčková nastoupí do závodu hned devátého srpna, tedy den po slavnostním zahájení. "Takže ani nevím, jestli se úvodního ceremoniálu zúčastním." Devátého ji čeká ranking, tedy rozřazení do eliminačních dvojic.

Samotná eliminace, kde už se střílí k.o. systémem, je na programu dvanáctého srpna. "Beru to tak, že jsem číslo 64, tedy úplně poslední. Každé vylepšení bude bonusem. Mým cílem je nastřílet v součtu přes 600 bodů." Plzeňská závodnice se těší i na to, že se podívá na ostatní sporty. "Pokud bude čas, chtěla bych zajít fandit našim sportovcům na atletické soutěže, kde máme hodně favoritů.

Zajímá mě také badminton. Tam máme také dva zástupce, stejně jako v mé lukostřelbě," vysvětluje. Z jedné věci má ale Horáčková strach. Ze smogu. "Toho se opravdu bojím. Mám totiž problémy se záněty horních cest dýchacích, takže bych na to mohla doplatit."

Nejčtenější

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Najdete na iDNES.cz