Lucie Šafářová přiznala: Měla jsem těžké nohy

Lucie Šafářová - I Lucie Šafářová má už svůj poslední zápas na olympiádě v Pekingu za sebou. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

13 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Noční duely v předchozích dvou dnech možná stály Lucii Šafářovou postup do čtvrtfinále olympijského turnaje. Po smolně prohraném prvním setu se ve druhém kromě soupeřky Sybilly Bammerové prala i se svojí únavou.

Rakušanka Bammerová nepatří k oblíbeným soupeřkám české tenistky. Lucie Šafářová s ní prohrála i čtvrtý vzájemný zápas. Výhra v tom posledním byla možná nejblíže.

Po nepříznivém vývoji prvního setu se dostala Šafářová ke třem setbolům. Ty ale nevyužila. Ve druhém dějství jí ani početná skupina českých fandů v hledišti k obratu v utkání nedopomohla.

"Musím říci, že po těch dvou nocích, kdy jsem skončila v jednu ráno, jsem už hlavně ve druhém setu měla těžké nohy," připustila Šafářová při hodnocení zápasu. "Únavu na sobě určitě cítím."

Po zápasech v prvním i druhém kole se dostala do vesnice až pozdě v noci. "Včera jsem šla spát o půl třetí, den předem kolem druhé. Usnula jsem ještě později, protože tělo se uklidňuje pomaleji," upřesnila.

Trošku paradoxně ji pořadatelé nechali hrát poslední utkání druhého kola a první třetího. O změnu nasazení ale česká tenistka nežádala. "Včera jsem začínala pozdě a pak už jsem byla spíš ospalá," neřešila čas zápasu Lucie. "Dvě tři hodinky navíc by mi stejně asi moc nepomohly," domnívá se.

Při hodnocení svého olympijského vystoupení se Šafářová nemusí stydět. "Jsem spokojená," říká jednoznačně. "Za poslední půlrok jsem neměla moc odehraných zápasů a spíše jsem se trápila. Jsem proto ráda, že jsem zde dokázala vyhrát dva zápasy."

"On je tenis hodně o hlavě. Forhend a bekhend umí každá z nás, ale jde o to, jak si hráčka věří. A k tomu je potřeba právě mít odehráno dostatek zápasů. Myslím, že jsem teď na dobré cestě a začíná se mi dařit," věří Šafářová v lepší druhou polovinu roku.

Před olympijským turnajem naznačovala Šafářová medailové ambice. Z nich ani přes vyřazení do budoucna neslevuje. "Každý by chtěl medaili z olympiády. Já budu na sobě dál pracovat a třeba se to podaří někdy jindy."

Autor:

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz