Lucie Šafářová přiznala: Měla jsem těžké nohy

Lucie Šafářová - I Lucie Šafářová má už svůj poslední zápas na olympiádě v Pekingu za sebou. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

13 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Noční duely v předchozích dvou dnech možná stály Lucii Šafářovou postup do čtvrtfinále olympijského turnaje. Po smolně prohraném prvním setu se ve druhém kromě soupeřky Sybilly Bammerové prala i se svojí únavou.

Rakušanka Bammerová nepatří k oblíbeným soupeřkám české tenistky. Lucie Šafářová s ní prohrála i čtvrtý vzájemný zápas. Výhra v tom posledním byla možná nejblíže.

Po nepříznivém vývoji prvního setu se dostala Šafářová ke třem setbolům. Ty ale nevyužila. Ve druhém dějství jí ani početná skupina českých fandů v hledišti k obratu v utkání nedopomohla.

"Musím říci, že po těch dvou nocích, kdy jsem skončila v jednu ráno, jsem už hlavně ve druhém setu měla těžké nohy," připustila Šafářová při hodnocení zápasu. "Únavu na sobě určitě cítím."

Po zápasech v prvním i druhém kole se dostala do vesnice až pozdě v noci. "Včera jsem šla spát o půl třetí, den předem kolem druhé. Usnula jsem ještě později, protože tělo se uklidňuje pomaleji," upřesnila.

Trošku paradoxně ji pořadatelé nechali hrát poslední utkání druhého kola a první třetího. O změnu nasazení ale česká tenistka nežádala. "Včera jsem začínala pozdě a pak už jsem byla spíš ospalá," neřešila čas zápasu Lucie. "Dvě tři hodinky navíc by mi stejně asi moc nepomohly," domnívá se.

Při hodnocení svého olympijského vystoupení se Šafářová nemusí stydět. "Jsem spokojená," říká jednoznačně. "Za poslední půlrok jsem neměla moc odehraných zápasů a spíše jsem se trápila. Jsem proto ráda, že jsem zde dokázala vyhrát dva zápasy."

"On je tenis hodně o hlavě. Forhend a bekhend umí každá z nás, ale jde o to, jak si hráčka věří. A k tomu je potřeba právě mít odehráno dostatek zápasů. Myslím, že jsem teď na dobré cestě a začíná se mi dařit," věří Šafářová v lepší druhou polovinu roku.

Před olympijským turnajem naznačovala Šafářová medailové ambice. Z nich ani přes vyřazení do budoucna neslevuje. "Každý by chtěl medaili z olympiády. Já budu na sobě dál pracovat a třeba se to podaří někdy jindy."

Autor:

Nejčtenější

Bude to panda. Zimní olympiáda v Pekingu dostala svého maskota

Pořadatelé pekingské zimní olympiády 2022 ukázali maskota. Podle očekávaní jím...

Panda velká je maskotem zimních olympijských her v Pekingu, které se uskuteční za tři roky. Oblek...

Inspekce kanoistů v Tokiu. Fuksa bude doufat ve správný směr větru

PRO STŘÍBRO. Martin Fuksa bojuje ve finále závodu na jeden kilometr na...

Českým rychlostním kanoistům se líbilo olympijské sportoviště v Tokiu, kde v minulých dnech...

Soud? Největší křivda v životě, říká krasobruslařka. V happyend nevěří

Úspěšná krasobruslařská dvojice Radka Kovaříková - René Novotný v muzikálu na...

Díky nim se může naše krasobruslení po rozdělení Československa pochlubit jedinou světovou zlatou...

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz