Korejští baseballisté překvapili Kubu a mají zlato

Baseball, USA - Japonsko - USA - Japonsko; baseballové utkání o bronz na OH v Pekingu. Na nadhozu Japonec Wada. | foto: Reuters

23 2008
Korea má překvapivé baseballové zlato. Favorizovanou Kubu porazila i podruhé. Finále zvládli korejští baseballisté ve svůj prospěch 3:2. Kubě unikl olympijský titul teprve podruhé, naposledy odešla poražena v roce 2000 po finále s americkým výběrem. Ten v boji o bronzovou medaili porazil Japonsko.

Již první vzájemný duel obou finalistů v základní skupině v Pekingu skončil překvapivým výsledkem 7:4 ve prospěch Korejců a finálové utkání se vyvíjelo v podobném duchu. 

Hned v první směně odpálil I Sung-jup homerun při jedné obsazené metě, na který dokázali Kubánci reagovat pouze jedním bodem.

Za stavu 3:2 měli ještě v dohrávce deváté směny obhájci zlata šanci výsledek otočit, ale při plně obsazených metách nedokázali vyzrát na rezervního korejského nadhazovače Čong Te-hjona.

Finále: Korea - Kuba 3:2

Bronz pro Američany

Baseballisté Japonska nedokázali obhájit olympijský bronz z Atén. V duelu o třetí místo prohráli v Pekingu s výběrem USA 4:8.

Američané rozhodli zápas o bronzové medaile v páté směně, v níž doběhli pro čtyři body. Dva jim nejprve zajistil dvoumetový odpal Taylora Teagardena, poté poslal míč za hrazení Jason Donald, při jehož homerunu měli Američané na metách jednoho běžce.

Japonci předtím dvakrát vedli, ale i na tříbodový homerun Noričiky Aokiho v třetí směně dokázal soupeř bleskově odpovědět stejnou mincí. Po čtyřbodovém trháku Američanů na 8:4 se už skóre nezměnilo.

Američané jako jediní dokázali narušit olympijskou dominanci Kubánců, v roce 2000 je ve finále v Sydney porazili 4:0. Na minulý turnaj v Aténách se ale překvapivě nekvalifikovali.

Výsledek - o 3. místo:
USA - Japonsko 8:4

. Konečné pořadí

1. Korea, 2. Kuba, 3. USA, 4. Japonsko, 5. Tchaj-wan, 6. Kanada, 7. Nizozemsko, 8. Čína.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz