Ježek chodí za dcerou, než aby myslel na brány

Stanislav Ježek, vodní slalom - Vodní slalomář Stanislav Ježek v peřejích olympijského kanálu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

12 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Nezkoušejte vyvést z pohody Stanislava Ježka. Největší pohodář mezi vodními slalomáři je údajně obrněn proti všemu – i proti lidské blbosti. "Od velkých akcí člověk očekává nesmysly v organizaci. Nic mě nerozčilí," říká.

Dokonce uklidňuje kolegu: "Nerozčiluj se, když tě nechtějí pustit, že nemáš akreditaci. Je to tvoje chyba, že sis ji zapomněl, ne?"

Teprve v 31 letech podstupuje Ježek svoji olympijskou premiéru, v roce, kdy v jeho životě všechno do sebe nádherně zapadá. Přítelkyně Alena i rok a půl stará dcera Lucinka za ním přicestovaly do Pekingu, ubytovaly se v hotelu poblíž kanálu.

Jak může, navštěvuje je. "Radši jsem s nimi, než abych přemýšlel, jak projet třetí bránu. Proboha, ten sport má být přece zábava, ne?"

Ve dvou kolech kvalifikace si včera nepřipsal žádný šťouch. "To je asi můj letošní rekord," přemýšlel. Celkově skončil čtvrtý – tak, jak si přál.

Letos se pyšní titulem vicemistra Evropy. Má formu. Ale tvrdit o sobě, že patří mezi favority? To není jeho styl. Na požádání vyjmenuje pět kandidátů na zlato – a sebe taktně opomene.

Když je zaměstnaný, jezdí nejlépe, traduje se o vyhlášeném počítačovém expertovi. "Teď jsem tu neoprávněně získal popularitu i jako expert na foťáky. Ale radši lidem radím: Přečtěte si manuál."

Svoji první olympiádu chce prožít naplno, chodí na jiné sporty, čistí si u nich hlavu.  "Včera jsem na plavání viděl tři olympijské rekordy a jeden světový."

Dnes se s 11 nejlepšími kanoisty světa utká nejprve v semifinále, elitní osmička pak ve finále. "Nesázejte na mě," radí. Jeho trenér Jiří Rohan však ujišťuje: "Bude mít medaili. Kdybych tomu nevěřil, ani sem nejezdím."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz